21 Eylül 2018

AVM YASASINA KARŞI ORTAK HAREKET


SATSO ile KTO arasında düzenlenen işbirliği toplantılarından Yeni AVM Yasa Tasarısına karşı ortak hareket edilmesi kararlaştırıldı. Giyim ve konfeksiyon sektörü temsilcileri şehir merkezindeki park yeri sorunlarını ve otopark sorununu da görüştü

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren ve çoğunluğunu giyim ile konfeksiyon sektörünün oluşturduğu 6. Meslek Komitesi ile Kocaeli Ticaret Odası’nın aynı sektörde faaliyet gösteren 21. Meslek Komitesi müşterek toplantılarını sürdürüyor. Kocaeli Ticaret Odası 21. Meslek Komitesi’nin davetlisi olarak komşu ilde gerçekleştirilen toplantıya SATSO 6. Meslek Komitesi Başkanı Erzat İnce, komite üyeleri Ahmet Cevherli, Hamdi Hoşgör, Cengiz Kaçar ve Mümin Mercan da katıldı.

PARK YERİ
Toplantıda Yeni AVM Yasa Tasarısı görüşüldü. Konuyla ilgili ortak hareket edilmesi kararlaştırıldı. Sektörü olumsuz etkileyen şehir merkezindeki park yeri sorunları ve otopark sorununda görüşüldüğü toplantıda ayrıca ortak fuar çalışmaları da gündeme geldi. Fuarlara iki meslek komitesinin ortak katılımlarının söz konusu olabileceği görüşünde ortak fikir benimsendi. İki komite ayrıca sektörel sıkıntıların çözümüne yönelik ortak akıl girişimi olarak başlatılan çalışmaların bölgedeki diğer meslek temsilcilerine de yaygınlaştırılmasının önemine değinildi.

BERABERLİK
Toplantı ile ilgili değerlendirmede bulunan SATSO 6. Meslek Komitesi Başkanı Erzat İnce, sektörel anlamda gelişmek ve sorunların çözümüne yönelik bir beraberlik oluşturmak amacıyla başlatılan çalışmaların bölgesel güç birliği oluşturulması yolunda başarılı bir girişim olduğuna dikkat çekti. İnce, görüşmenin verimli olduğunu ve müşterek toplantıların bölge odalara yaygınlaştırarak hep birlikte hareket edileceğini de sözlerine ekledi
22 Mart 2015 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI