18 Ekim 2018

'SAKARYA AHIR GİBİ KOKACAK'


Sakarya Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenoğlu, Pamukova’ya kurulacak olan kağıt fabrikası nedeniyle Sakarya Nehri’nin kirleneceğini belirterek, “Sakarya ahır gibi kokacak” dedi.

Sakarya Ziraat Odası Başkanı Hamdi Şenmoğlu, yaptığı açıklamada Sapanca Gölü ve Sakarya Nehri’nin korunmasının önemine dikkat çekti. Son yağışlarla birlikte Göl’ün seviyesinin yükselmesinin memnuniyet verici olduğunu kaydeden Şenoğlu, “Bu bizi yanıltmasın. Tedbir almaya devam edilmelidir. Mevcut kaynaklar gözden geçirilmeli ve ileriye dönük projeler yapılmalıdır” şeklinde konuştu.

KAĞIT FABRİKASI
Sakarya Nehri’nin en büyük su kaynağı olduğunu ifade eden Şenoğlu, “En büyük su kaynağımız kirlenmektedir. Gittikçede uygunsuz ve düzensiz yapılan sanayileşme bizi olumsuz etkilemektedir. En son örneği kurulmak istenen kağıt fabrikasıdır. Bu fabrikanın bir örneğini Ergene Havzası’nda görmekteyiz” dedi.

OLUMSUZ ŞARTLAR
Pamukova’ya kurulacak fabrika dolayısıyla Sakarya’nın olumsuz şartlarla karşılaşacağını belirten Şenoğlu, “Sakarya, Pamukova’da itibaren ahır gibi kokacaktır. Kağıt elyafından suyun üzerinde oluşacak katman, suyu oksijensiz bırakıp altında hiçbir canlıyı yaşatmayacaktır. Nehirde bitkisel ve hayvansal plankton kalmayacaktır. Bu olumsuzlukları yaşamak istemiyoruz. Burası, Mersin Balığı üretim yeri olmalı” ifadelerini kullandı.
30 Mart 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI