26 Mayıs 2019

AMATÖR BALIKÇILARDAN KAMPANYA


Amatör ve sportif olta balıkçıları tarafından, sosyal paylaşım üzerinden başlatılan kampanya, büyük ilgi gördü. Kampanya’ya destek verenler tarafından gönderilen oltalar ve el kitapları çocuklara dağıtıldı.

Bir grup amatör ve sportif olta balıkçısı, çocukları balıklar konusunda küçük yaşta bilinçlendirmek amacıyla kampanya başlattı. Sosyal paylaşım sitesi 'facebook'ta grup kuran sportif balıkçılar, 30 ilde 400'e yakın çocuğa olta malzemesi dağıttı. Grup yöneticisi Serkan Akalın, kampanyayı her çocuğu bir olta sahibi yapabilmek adına başlattıklarını söyledi. Facebook'da 'BALIK-İNSAN-DOĞA' isimli grup kurduklarını kaydeden Akalın, kampanyaya beklenenin çok üzerinde katılım olduğunu belirtti.
BİLİNÇLENDİRME
Ülkenin dört bir yanından gönderilen hediyelerle yüzlerce çocuğu olta sahibi yaptıklarını anlatan Akalın; “Çocuklarımızı olta sahibi yapmaktan öte bir hedefimiz var ki oda yarının büyükleri olacak olan kardeşlerimizin bu hobiyi bilinçli bir şekilde yapabilmelerini sağlamak. Balıkları zarar vermeden suya iade etmeleri gerektiğini kendilerine öğretmek. Bu amaçla gönüllü olarak dağıtım görevini üstlenen arkadaşlarımız, kardeşlerimize hediyelerini teslim ederken bilgilendirmek amacıyla kitapçıklar dağıtıyor” dedi.
KÖTÜ ALIŞKANLIKLAR
Çocukların olta balıkçılığa gönül vermesinin bir çok kötü alışkanlıktan uzak durmalarını da sağlayacağını ifade eden Akalın, şunları söyledi; " Doğa ile her an iç içe olmaya heves edeceklerdir. Gelecek onların elinde bizler sadece bu güzel hobinin yolunu onlara gösterebiliriz. Benim tutabildiğim balıkları torunlarım da tutabilsin. Bu yüzden korumak ve bilinçlenmek şart. Yasal olmayan avcılıktan uzak durmak şart."
5 Nisan 2015 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI