20 Ağustos 2018

TÜRK İŞ İLE AKP SAĞLIK KONUSUNU TARTIŞTI


AKP Milletvekillerini ağırlayan Türk İş İl Temsilcisi Cemal Yaman, sağlığın paralı hale geldiğini belirterek, “Emekliler hastaneye çıkmaya korkuyor” dedi. AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç ise, “Sağlıkta gelinen noktayı başarı olarak görüyoruz” dedi

AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç ve milletvekili adayları, Türk İş İl Temsilcisi ve Demiryol İş Sendikası Şube Başkanı Cemal Yaman’ı ziyaret etti. Türk İş’e bağlı sendikaların başkan ve temsilcilerinin katıldığı konuşan Yaman, “Biz insanların mutlu olmasını ve emeğe saygı gösterilmesini istiyoruz” dedi.

LİSTELER
Türk İş olarak çalışma hayatından birilerinin parlamentoya girmesini istediklerini ifade eden Yaman, “AKP’nin temayül ve yoklamalara davet edildiğimiz için katıldık. Ama bu temayüllerin partide ne kadar değerlendirilip değerlendirilmediğini kamuoyuna bırakıyorum. Listelerin tamamını 4 saatte inceledim. Bütün partilerde işçi kesiminden, sendikacılıktan ve emekten yana insan görmedim. Bu bizi umutsuzluğa sevk ediyor” dedi.

SIKINTILAR
Sağlığın her geçen gün paralı hale geldiğini ifade eden Yaman, “9 TL ile başlayan vizite 52 TL’ye çıktı. Sağlıkla ilgili emeklilerin parasal sıkıntıları var. Emekliler hastaneye çıkmaya korkuyor” dedi. Kamuda uygulanan taşeron sisteminin sömürü ve kölelik düzeni olduğunu vurgulayan Yaman, “800 bin kişi taşeronda çalışıyor. Biz taşeronları örgütledik. Bu düzenin son bulmasını istiyoruz. Asgari ücretliden alınan vergi arttırılacak. Asgari ücretlinin zengin sayılması son derece vahimdir. Asgari ücretten hiç vergi alınmamalı. Kamuda çalışanların kadroya alınması ve asgari ücretin yükseltilerek vergi dışı bırakılmasıdır” dedi.

BEKLENTİ YÜKSELDİ
AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç ise sağlıkta iktidarları döneminde çok büyük gelişmeler yaşandığını belirterek, “Sağlıkta hangi hastaneye giderseniz gidin, değişimi göreceksiniz. Şimdi SEAH’a gidin profesöre muayene olabilirsiniz. İnsanların beklentileri yükseldi. Beklenti yükselince hizmet kalitesi de yükseldi. Bizim görevimiz nerede eksik varsa onu düzeltmek. Sağlıkta gelinen noktayı başarı olarak görüyoruz. Sağlık Bakanımız da geçen hafta sonu buradaydı. Sağlık yatırımlarıyla ilgili faydalı toplantı oldu” dedi.  
9 Nisan 2015 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI