MİNİK YÜREKLERDEN ALKIŞLANACAK PROGRAM13 Mayıs 2015, Çarşamba

Şehit Ali Borinli Özel Eğitim İlkokulu, Ortaokulu ve Meslek Eğitim Merkezi tarafından Engelliler Haftası dolayısıyla bir etkinlik düzenlendi. Serdivan Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen programa Vali Hüseyin Avni Coş, Serdivan Kaymakamı Ramazan Şahin, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcı Oğuzhan Özkan, İl Emniyet Müdürü Osman Babadağı, İl Sağlık Müdürü Bilge Kağan Kaya, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AKP Milletvekili Ali İhsan Yavuz, AKP Milletvekili Adayı Recep Uncuoğlu, veliler ve öğrenciler katıldı. 

İSTİHDAM
Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Derya Özen, katılımcılara teşekkür ederek Engelliler Günü’nü kutladı. Özen’in ardından konuşan AKP Milletvekili Adayı Ali İhsan Yavuz, engelli istihdamına yönelik yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu.  Yavuz  2005 yılına kadar Türkiye’de doğru düzgün bir engelliler kanunu olmadığını dile getirdi.

ŞİİR OKUDU
Yavuz, “Allah’a hamdolsun 2005 yılında bir engelliler kanunu çıkartıldı. Sonraki sürece dair de, yine yönetmeliklerle ve birtakım yasal düzenlemelerle bu anlamda Türkiye’yi bir yere taşımaya çalışıyoruz. Kat ettiğimiz mesafe hiç de küçümsenecek bir mesafe değil” dedi. Yavuz, konuşmasının sonunda ‘Anne’ şiirini okudu.

TİYATRO
Yapılan konuşmaların ardından Şehit Ali Borinli Özel Eğitim İlkokulu, Ortaokulu ve Meslek Eğitim Merkezi öğrencileri tarafından hazırlanan gösteriler sunuldu. Koordinatör Öğretmen Cemil Cebecioğlu önderliğinde hazırlanan tiyatro gösterisi katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı. Okul korosu tarafından seslendirilen şarkılara eşlik eden veliler, halk oyunu gösterileriyle büyülendi. Program sonunda okul öğrencileri Vali Hüseyin Avni Coş’ a Türk bayrağı hediye etti. Tuğçe AĞIRLAR

Bu haber toplam 2647 defa okundu.

Resim Galerisi