17 Temmuz 2019

ZİHNİ AÇBA ŞOFÖR ESNAFININ SORUNLARINI DİNLEDİ


MHP Milletvekili Adayı Zihni Açba, Hendek’te taşıyıcı kooperatifinin sorunlarını dinledi. Esnaf mazotun artmasına rağmen taşıma ücretlerine zam yapamadıklarını belirtti. Açba ise iktidara gelmeleri durumunda sorunları çözeceklerini söyledi

MHP Sakarya Milletvekili Adayı Zihni Açba, beraberinde MHP Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte HEN -TIR Taşıyıcılar Kooperatifi’ni ziyaret etti. Açba ziyarette kooperatif başkanı İsmail Aydoğdi ve üyelerin sorunlarını dinledi. Kooperatif Başkanı İsmail Aydoğdi iktidara serzenişte bulundu. Aydoğdu, “Biz arabacıların 100 tane derdi var.  İki sene, üç sene önce Mazot diyelim ki 3 TL’ydi. O zamandan beri bir fabrika ile çalışıyoruz. Durumunu bildiğimiz için hiç zam istemedik. Ama şimdi mazot 4 TL olmuş durumda fakat kişi ve fabrika yetkilileri 3 yıl önceki pazarlık fiyatını düşürmeye çalışıyor. Eskiden arabacı basit görülürdü, itilip kakılırdı. Şimdi Türkiye ekonomisini herkes biliyor. Arabacılar, Türkiye’nin can damarı olmuş vaziyettedir. Bütün zorlukları arabacılar çekiyor.  Yetkili kişilere dertlerimizi anlatıyoruz ancak oda fayda etmiyor. Bunca derdimiz arasından sadece 2 maddelik bir yardım alabiliyoruz. Türkiye’de öncelikli bir sıkıntıdır. Bizce ele alınacak en öncelikli problem, taşımacılık sektörünün problemidir diye konuştu.

SIKINTILARI BİLİYORUZ
Açba, “Şoförlerimizin dertlerini ve sıkıntılarını biliyoruz. Yaşadığınız sıkıntılar ile ilgili MHP olarak seçim beyannamemizde de belirttiğimiz gibi sizlerden aldığımız bilgiler doğrultusunda belirli bir plan dâhilinde iyileştirme çalışmaları yapılacak. Sizlerin derdi bizim derdimizdir” dedi. Açba daha sonra Sapanca Engelliler Koruma, Kültür ve Yardımlaşma Derneği açılışına katıldı. Açılış sonrası Dernek Başkanı Cemil Ertuğ’a hayırlı olsun dileklerini ileten Zihni Açba; Sapanca Kaymakamı Gökhan Azcan, Sapanca Belediye Başkanı Aydın Yılmazer ile aynı karede fotoğraf çekildi.
15 Mayıs 2015 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI