20 Haziran 2019

Taşımacılıkta 'İpek Yolu' hayali


Taşımacılıkta 'İpek Yolu' hayali

Eyüp Lojistik Kara ve Deniz Nakliyat Tic. AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık, 'TIR'larla Çin'den aldığımız malı Türkiye, İran ve Gürcistan'a taşıyarak tarihi ipek yolunu hayata geçirmeyi hayal ediyoruz' dedi.

50 ÜLKEYE NAKLİYAT
Eyüp Lojistik Kara ve Deniz Nakliyat Tic. AŞ, 150 araçlık filosunu 2008 yılında yaptığı 13 milyon avroluk yatırımla, 250'ye çıkarttı. Şirket en son olarak, Sakarya'nın Arifiye ilçesinde Otokar tarafından üretilen 100 adet treyleri filosuna kattı. Bartık, yaptığı açıklamada, aile olarak 1936 yılında başladıkları taşımacılık işine, 15 yıl ara verdikten sonra 1996'da yeniden döndüklerini belirtti. 10 tane ikinci el TIR'la girdikleri sektörde 20 araç daha alarak 350 bin avroluk bir yatırımla işe giriştiklerini ifade eden Bartık, 350 araçlık filo ile iddialı olduklarını kaydetti. Şirket olarak yurt dışına çalıştıklarını belirten Bartık, Yunanistan'la başlayan, Almanya, İngiltere ve İskoçya ile devam eden ülkeler zincirini 50'ye çıkardıklarını söyledi.
60 SAATTE ALMANYA
Taşımacılık sektöründe çok iddialı olduklarını ifade eden Baltık, sektörü Türkiye ölçeğinde değil, dünya ölçeğinde değerlendirdiklerini, kaydederek sözlerini şöyle sürdürdü: 'Bu sektörde yapabiliriz dediğimiz her işi yaptık. 60 saatte Türkiye'den Almanya'ya teslimat yapıyoruz. 50 saatte Türkiye'den İtalya'ya teslimat yapıyoruz. 60 saati kime sorarsanız herkes şaşkınlıkla karşılar. Normalde 5-6 günlük bir taşıma süresi vardır. Biz bunu 2,5 güne sığdırabiliyoruz. 2008'de yaptığımız yatırımlarla 5-6 günlük mesafeye 2,5 günde ulaşıyoruz. Çift şoför kullanıyoruz. Bu uygulama müşterinize iyi bir hizmet vermenizi sağlıyor.'
TARİHİ İPEK YOLU
Çin'de sahil bölgelerinde ciddi üretimler yapıldığını ifade eden Baltık, bu bölgeden Avrupa'ya sevkıyatlarda sorunlar yaşandığını kaydetti. Baltık, şunları dile getirdi: 'Çin Ulaştırma Bakanlığıyla görüşmelerimiz var. Arabalarımızı Çin'e gönderip, Çin'den malı alıp Türkiye, Gürcistan ve İran'a taşımacılık yapmayı planlıyoruz. Şu an bunu ara aktarmalarla yapıyoruz. Bu kapsamda tarihi ipek yolunu faaliyete geçireceğiz. Böyle bir hayalimiz var.'
10 Ağustos 2008 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI