18 Ekim 2018

MHP’LİLERİN ORTAK GÖRÜŞÜ BÖYLE: DAHA İYİSİ OLABİLİRDİ


MHP’nin aldığı oy başarı mı? İkinci vekil neden çıkartılamadı? Partinin önde gelen isimlerinin, 7 Haziran Genel Seçimleri ile ilgili değerlendirmeleri şöyle:

Her şeye rağmen başarı

Hamdi Kılıçarslan(Eski il başkanı): Milliyetçi Hareket Partisi’nin Sakarya’da mevcut şartlara, mevcut imkanlara rağmen başarılı olduğunu düşünüyorum. Daha iyisi olabilirdi. İkinci milletvekillini çıkartabilirdik. Ancak bir takım yanlışlar sebebiyle ikinci vekil olmadı. Her şeye rağmen alınan oyun ‘başarısızlık’ olarak değerlendirilmemesi gerekiyor. Stratejiler daha iyi oluşturulabilse ve şehre daha somut mesajlar verebilseydik ikinci vekili rahatlıkla çıkartabilirdik.

Başarısız olduk

Yüksel Ayanoğlu(Eski il başkanı): Milliyetçi Hareket Partisi, Sakarya’da başarısız olmuştur. Sadece bir başka partinin seçim kaybetmesi bizim için başarı sayılmaz. MHP için her şeyin bu kadar olumlu olduğu bir ortamda ikinci milletvekilinin çıkartılamamasının sorgulanması gerekiyor. Kendi içimizde bunun sorgulamasını yapmalıyız. MHP’nin ikinci milletvekilini kazanacak gücü vardı. Ancak il ve ilçe teşkilatlarının yeterince çalışmayı gerekli görmediği için ikinci milletvekilini çıkaramadığımızı düşünüyorum.

Çok çalışmak lazımdı

Tayyip Kaba(Eski il başkanı): Çok daha iyi bir sonuç alabilirdik. İkinci sıradaki adayın yerinde farklı bir isim olsaydı, sonuç çok daha iyi olabilirdi. Aday tercihinin, sonuçlarda etkili olduğunu düşünüyorum. Çok çalışmak lazımdı. İktidar partisiyle mücadele etmek kolay değil. Sakarya’da alınan oy fena değil fakat yıllardan beri bu davaya hizmet eden insanlar ‘hiç’ olarak görülmeseydi, onlar da bu seçim sürecine dahil edilebilseydi MHP bir milletvekili daha fazla çıkartırdı.

AKP’ye hediye edildiCoşkun Bilir(Eski il yöneticisi): Seçmen tercihinde her zaman olduğu gibi yine AKP dedi. Sakarya, AKP’nin, Türkiye’de oyu düşmeyen üç ilden biri olması dikkat çekici. Bu seçimlerde MHP eline kadar gelen ikinci milletvekilliğini AKP’ye adeta hediye etti diyebilirim. Bunun adına ister yapılan sıralamanın yanlışlığı deyin, isterseniz ikinci sıra adayı Orhan Ünver’in sahada fazla gözükmediği deyin. Sonuçta Sakarya’da yıllar sonra büyük bir ivme yakalayan MHP, bir daha böyle bir fırsat yakalayabilir mi sorusuna bugünden cevap bulmak çok zor.

Stratejik hatalar yapıldıKenan Çatalbaş(Eski milletvekili adayı): Bize verilen oyları ‘vatandaşın verdiği’ oylar olarak değerlendiriyorum. Biz telkinlerle, yönlendirilmelerle kimseden oy almayı başaramadık. Seçim çalışmalarında teşkilat bazında bazı eksikler oldu. Aday sıralamasında yapılan stratejik hatalar, ikinci milletvekilini çıkartamamamızda etkili oldu. Bundan sonra top artık il başkanındadır. MHP’nin il genelinde birliktelik sağlaması gerekiyor. Bunu yapacak olan il başkanıdır. Teşkilatlarda da ciddi bir revizyon gerektiğini düşünüyorum.
11 Haziran 2015 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI