22 Temmuz 2019

SU FABRİKALARININ KAÇAK BORULARI ORMANI MAHVETTİ


Sapanca’da faaliyet gösteren su fabrikalarının ormanlık alandan getirdiği  kaçak su hatlarının patlamasıyla başlayan heyelan ormanı mahvediyor. Koca koca ağaçlar yıkılıyor, toprak Sapanca gölüne akıyor

HEYELANA YOL AÇTI
Sapanca’da Soğucak  Yaylası’nın eteklerindeki pınarlardan kaçak olarak su fabrikalarına bağlanan su boruları geçtiğimiz kış yaşanan ağır kış şartları nedeniyle patladı. Kıştan bu yana doğal yatakları yerine borulardan orman içine akan sular heyelana yol açarken her heyelanla yeni borular patladı.

TAHRİBAT ARTIYOR
Patlayan boruların orman içinde yarattığı tahribat her geçen gün artarken suların ormandan kopardığı toprak ise yeni oluşan derelerle İstanbul dereye oradan da Sapanca Gölü’ne akıyor. İstanbul derenin ağzında göl dolmaya başlarken yetkililer bu tehdidi görmezden geliyor.

İŞLEM BEKLENMİYOR
Olayın bir başka boyutu ise ormanda yaşanan bu tahribata yol açan su fabrikalarının sorumlularına hiçbir cezai yaptırım uygulanmaması. Yıllardır su fabrikalarının kaçak hatlarıyla ilgili işlem yapılmazken borulardan doğaya kaçan suyun yol açtığı tahribatla ilgili de bir işlem yapılması beklenmiyor.
13 Temmuz 2015 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI