15 Ekim 2018

KILIÇ'TAN PARTİ İÇİNE MESAJ: BUNDAN SONRAKİ SÖYLEMLERİMİZ...


AKP Serdivan İlçe Danışma Meclisi Toplantısı’nda partililere çağrıda bulunan İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Bundan sonraki söylemlerimizin birbirimize karşı daha yumuşak, daha ılımlı olması gerekmektedir” dedi.

AKP Serdivan İlçe Danışma Meclisi Serdivan Belediyesi Konferans Salonu’nda yapıldı. Danışma Meclisi’ne Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, AKP Milletvekilleri Ali İhsan Yavuz, Mustafa İsen, Recep Uncuoğlu ve Ali İnci, AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, AKP Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik ve partililer katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan AKP Serdivan İlçe Başkanı Osman Çelik, 7 Haziran’da yapılan genel seçim sonuçlarını değerlendirerek oy oranlarının kendilerini mutlu etmediğini söyledi.

MEMNUNİYETSerdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ise seçim sonuçlarının kendilerini memnun etmesi gerektiğini ifade ederek, “Başkanımız sonuçların bizi memnun etmediği söyledi ama biz sonuçlarıyla övüneceğimiz bir tabloyla karşı karşıyayız. Çünkü çok iyi bir oy aldık. Türkiye yüzde 50’lilerin üzerinde oy oranını Ak Parti’yle gördü.” dedi. Ankara’daki Sakarya algısından bahseden AKP Milletvekili Mustafa İsen ise konuşmasına şu şekilde devam etti: “Doğusu, batısı, kuzeyi, güneyiyle herkes şunu ifade etti; Sakarya üzerine düşeni yaptı. Evet Sakarya gerçekten üzerine düşeni yaptı.OLGUNLUK
Ak Parti her ne kadar oy kaybetmiş olsa da bu seçimin selametini başarıyla yürüten ve Türkiye’nin demokrasi bakımından nasıl bir olgunluğa ulaştığını da farklı bir biçimde bütün dünyaya gösteren bir tablo ortaya koymuştur. Aldığımız bu oyla Ak Parti’nin olmadığı hiçbir yapılanmanın da Türkiye’ye olumlu bir bakış açısı getirmeyeceği bir kere daha teyit edildi. Burada bir kere daha görüldü ki Ak Parti olmadan Türkiye’de hiç kimse adım atamaz”


DOĞRU ADIM
AKP Milletvekili Recep Uncuoğlu da 7 Haziran seçim sonuçlarının herkes tarafından doğru anlaşılması gerektiğine dikkat çekerek, “Önemli olan sonuçları bir önceki seçimle kıyaslayıp doğru adımları atabilmektir. Burada yapacağımız şey bu sonuçları tekrar tekrar irdeleyip, bir sonraki seçimlere çok daha iyi bir şekilde girmek olmalıdır” şeklinde konuştu. Sakarya’nın seçim sürecinde iyi çalıştığını söyleyen AKP Milletvekili Ali İhsan Yavuz ise, “Almış olduğumuz oy kesinlikle küçümsenemez. Yolsuzluk, yoksulluk ve yasakların canına ot tıkamak için milletin sesi olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.İNTİKAM
Genel seçim sonuçlarını değerlendiren AKP İl Başkanı Fevzi Kılıç,  “Bu seçimde başarısızlık diye bir şey kesinlikle söz konusu değil.”dedi. Koalisyonla ilgili de konuşan Kılıç, AKP’siz bir koalisyonun mümkün olmayacağını dile getirerek, “Ak Parti’nin dışında bir blok yok, parçalanmış 3 tane muhalefet partisi var. Bunlar bu millete hizmet etme niyetiyle değil intikam alma niyetiyle geldikleri için, bu memleket 3-5 ayda inanılmaz derece zor durumda kalır” ifadelerini kullandı.

ÇAĞRI
Böyle bir durumda Ak Parti’de dahi siyaset yapma zemini kalmayacağını söyleyen Kılıç, “Onun için koalisyon olacaksa Ak Parti kesinlikle bunun başında olmalıdır. Eğer olmayacaksa da biz teşkilat olarak seçime girmeye hazırız” diye konuştu. Teşkilat üyelerine de seslenen Kılıç, “Bundan sonraki söylemlerimizin birbirimize karşı daha yumuşak, daha ılımlı olması gerekmektedir. Birbirimize karşı dilimizi düzgün kullanmamız lazım. Bizim birbirimize karşı ihtiyacımız var. Hepimiz aynı amaç için mücadele ediyoruz. Hiçbirimizin bireysel olarak nefsi ve hissi düşüncesi söz konusu değil” dedi. Tuğçe AĞIRLAR
14 Temmuz 2015 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI