24 Eylül 2018

TUTUMLULUK LİSTESİNDE SEAH İLK 5'E GİRDİ


Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, kaynakların vaka türlerine ve şiddetine göre sistemli bir şekilde kullanımını gerçekleştirerek Türkiye’deki 612 hastane arasında 5’inci oldu.

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yöneticisi Doç Dr. Yakup Tokmak,  İstanbul, İzmir, Ankara gibi Büyük Şehirlerdeki eğitim ve araştırma hastanelerini geride bırakarak SEAH’ı ilk 5’e taşıyan TİG-DRG Birimi sorumlu ve çalışanlarına teşekkür belgesi verdi. Hastanenin başarısı pasta kesilerek kutladı. Özverili çalışmalarından dolayı her birine ayrı ayrı teşekkür eden Doç. Dr. Yakup Tomak, verilere göre Haziran itibarı ile Sosyal Güvenlik Kurumu geliri haricinde hastaneye 523 bin 301 TL ödeme yapıldığını belirterek; “Hastanemizin geldiği bu durumdan gurur duyuyor ve başarılarınızın devamını diliyorum. Hastanemizin daha da güçlenmesiyle birlikte vatandaşlarımıza verdiğimiz sağlık hizmetlerindeki verimliliğimiz de artıyor” dedi.

612 HASTANE
Sakarya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı Hastane, bu başarısıyla TİG’e ( Teşhis İlişkili Gruplar) dayalı ödeme yönteminden faydalanılabilecek. Hastalıkların klinik ve maliyet verileri kullanılarak gruplandırılması ve benzer hastalıkların benzer guruplara atanmasını içeren bir yöntem olan TİG’e dayalı ödeme yöntemi, 2015 yılı Ocak ayı itibarı ile Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu tarafından uygulanıyor.  Sınırlı kaynakları vakaların türlerine ve şiddetine dayalı olarak adil bir biçimde dağıtmak, hastane verimliliğini ve etkinliğini teşvik etmek, sistematik ve anlamlı klinik veri toplamak amacıyla geliştirilen sistem, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu’na bağlı 688 hastaneden 612 hastanede uygulanıyor. Sistem sayesinde yapılan ödemelerle vatandaşların sağlık hizmetlerinden daha da fazla yararlanabilmelerine yönelik ihtiyaçlar karşılanabiliyor.
1 Ağustos 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI