23 Ekim 2018

ADALET KOMİSYONU ESKİ BAŞKANI AHMET AKYÜZ AVUKAT OLDU


Sakarya Ağır Ceza Mahkemesi eski Başkanı ve Adalet Komisyonu eski Başkanı Ahmet Akyüz, Sakarya Barosu’ndan avukatlık ruhsatını aldı. Akyüz, “bundan sonra karar merciinde değil, karar merciini aydınlatma görevinde bulunacağım.”dedi.

Sakarya Ağır Ceza Mahkemesi eski Başkanı ve Adalet Komisyonu eski Başkanı Ahmet Akyüz, Sakarya Barosu’ndan avukatlık ruhsatını aldı. Geçtiğimiz Ekim ayında emekli olan Akyüz, bundan sonraki görevine avukat olarak devam edecek. Ruhsat töreninde konuşan Sakarya Barosu Başkanı Zafer Kazan, “Bu ruhsat mahkemelerin, yargının bir varlık nedenidir. Çünkü savunma olmasaydı, avukatlar olmasaydı mahkemeye mahkeme denmez 3 ayaklı bir sacayağı denilirdi. İnsanlar gider, ceza alır ondan sonra gönderilirdi. Dolayısıyla savunmanın ne demek olduğunu bu münasebetle yeniden hatırlama günü olarak görüyorum. Bugün hukukun gerçek yüzü ile karşı karşıyayız. Bugün bu mücadelenin içinde Ahmet Bey’i de aramızda göreceğiz. Kendisine bu zorlu süreçte başarılar diliyoruz.” dedi.

AYDINLATMA
Yapılan konuşmanın ardından avukatlık yemini eden Ahmet Akyüz, avukatlık ruhsatını Baro Başkanı Zafer Kazan’ın elinden aldı. Adaleti gerçekleştirmek için yıllarca görev yaptığını söyleyen Akyüz, “Bunun 25 yılı ağır ceza mahkemesi başkanlığı olarak geçti. Artık yaş haddinden emekli oldum. Bir hukukçunun adalet dağıtma görevinden ayrılabilmesi mümkün değil. Çünkü hepimizi adaleti içselleştirmiş, yaşamın her alanında adil davranma alışkanlığına sahip bir insan olarak biliyorum. Artık bundan sonra karar merciinde değil, karar merciini aydınlatma görevinde bulunacağım. Diğer arkadaşlarımla beraber bu görevi yaparken, yemine sağdık kalacağımı herkesin bilmesini istiyorum. Maksat adaletin tecellisidir.” diye konuştu.
Tuğçe AĞIRLAR
4 Ağustos 2015 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI