19 Ekim 2018

MİLLETVEKİLİ MUSTAFA İSEN'DEN TURİZME YERİ BAKIŞ AÇISI


Kaynarca’nın turizm potansiyelini harekete geçirmek için bölgeyi dolaşan AKP Milletvekili Mustafa İsen, "Bazen hiçbir şey yapılmamış olması avantaj olabilir. Alanda çok amaçlı turizm uygulamasını hayata geçirebiliriz” dedi

AKP Milletvekili Mustafa İsen, Kaynarca’yı ziyaret etti. Kaynarca Kaymakamı Kemal Şahin, Belediye Başkanı Zeynur Özel, AKP İlçe Başkanı Murat Kefli’nin eşlik ettiği ziyaret sırasında Milletvekili İsen, ilçede esnaf ziyaretleri de yaptı. Esnafın yoğun ilgisiyle karşılaşan Milletvekili İsen ayrıca Kaynarca sahillerini de dolaştı.

SAHİLLER
Karaboğaz Sahili’ni gezen İsen, Kaynarca’nın yeni turizm konseptine kavuşturulacağını söyledi. 7 Haziran seçimleri öncesinde Sakarya’ya turizm alanında önemli bir ivme kazandırılacağını söylediğini belirten Milletvekili İsen, “Kaynarca sahilleri, Karadeniz’in pek çok yöresinde rastlanmayan özelliklere sahip sahilleri arasında yer almaktadır” dedi.

ARİFAĞA
Kaynarca sahillerinde yapılaşma olmadığını ve günü birlik ihtiyaçlara cevap verecek alanlar olmadığına değinen Milletvekili İsen, “Arifağa’dan başlayarak Büyükyanık’a kadar olan bölgeyi dolaştık. Bazen hiçbir şey yapılmamış olması avantaj olabilir. Nitelikli turizmde en büyük handikaplardan bir tanesi ikinci konuttur” dedi.

POTANSİYEL
Bölgenin parselasyona uğramamış olmasının büyük şans olduğuna değinen Milletvekili İsen, “Potansiyel imkanları değerlendirdik. Ünlü bir turizmci olan Cengiz Çetin’i de yanıma aldım. Kendisi önemli bir turizmcidir. Onun bakış açıları da önemlidir. Alanın nasıl değer kazanacağını da birlikte değerlendirdik” şeklinde konuştu.

BAKİR ALAN
Kaynarca sahillerinin bakir bir turizm alanı olarak yeni gelişmelere sahne olabileceğini vurgulayan Milletvekili İsen, “Burayı salt kitle turizmi açısından değerlendiremeyiz. Karadeniz sahillerinde turizm mevsimleri kısa. Kitle turizmi çok fizibil olmayabilir. Karadeniz Otoyolu ve 3. Köprü ile bölge İstanbul’a yakınlaşacak. Bu alan hafta sonu, kongre ve sağlık turizmine iyi fırsatlar sunabilir. Bölgede geniş araziler ve farklı alternatifler var. Orada ormanlar var, küçük göller var. Alanda çok amaçlı turizm uygulamasını hayata geçirebiliriz diye düşünüyorum” diye konuştu. 
18 Ağustos 2015 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI