16 Ekim 2018

SGC’DEN ANADOLU AJANSI'NA TEPKİ


Sakarya Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Matur, Anadolu Ajansı’nda başmuhabir olarak görev yapan üyeleri Halil İbrahim Uyar’ın muhabir olarak Bağdat’a tayin edilmesine tepki gösterdi.

Matur konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı; Sakarya’da bir dönem Anadolu Ajansı büro müdürü olarak görev yapan ve yaklaşık 11 yıldır Anadolu Ajansı’nda başarılı çalışmalara imza atan üyemiz Halil İbrahim Uyar’ın Ankara’daki başmuhabirlik görevinden alınarak Bağdat’a muhabir olarak atandığını öğrenmiş bulunuyoruz. Hukuksuz bir şekilde gerçekleştirilen bu tayinin Anadolu Ajansı’ndaki son dönem yapılanmanın bir tezahürü olduğunu düşünüyoruz. Uyar sürekli basın kartı sahibi gerçek bir gazetecidir. Atatürk’ün kurduğu Anadolu Ajansı’nda keyfi uygulamalarla  çalışma barışını bozan, gerçek gazetecileri işlerinden uzaklaştıranların bu yanlışlarından dönmelerini ve arkadaşımız Halil İbrahim Uyar’ın göreve iadesini diliyoruz.
20 Ağustos 2015 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 20 Ağustos 2015 , Perşembe

Cemil

ŞİİİİİİİİİİŞT BİR MİLLET UYUYOR UYANDIRMA SEZAİ ABİİİ..

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI