15 Ağustos 2018

OTOBÜS İHALESİNE HERKES KATILABİLECEK


Çark Caddesi-Kampüs Hattı için daha önce gerçekleştirilen 10 araçlık ihalenin 10 Eylül Perşembe günü yenileneceğini açıklayan Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil, “10 Eylül’deki ihalemize tüm istekliler katılabilecek” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil Çark Caddesi-Kampüs ulaşım hattına dahil edilecek 10 yeni araç için 10 Eylül Perşembe günü yeniden ihaleye çıkacaklarını açıkladı. Hatırlanacağı üzere hatta dahil edilecek araçların ihalesi kısa bir süre önce gerçekleştirilmiş, Milli Egemenlik Caddesi-Kampüs Hattı için istekli çıkmamıştı. Çark Caddesi-Kampüs hattı için ise gerekli rekabet şartları oluşmamış ve ihalelerin ileri bir tarihte yenileneceği açıklanmıştı.

ÇARK CADDESİ-KAMPÜS

Konu ile ilgili bilgiler veren Ulaşım Dairesi Başkanı Pistil, şunları söyledi; “Kampüs ulaşımını güçlendirme hedefiyle bir süredir çalışmalarımızı sürdürüyoruz. İfade ettiğimiz gibi hedefimiz; bu hatta çağın şartlarına uygun bir ulaşım standardı yakalamak. Daha önce Milli Egemenlik Caddesi-Kampüs Hattı için 5, Çark Caddesi-Kampüs hattı için de 10 araçlık ihaleye çıkmıştık. Şimdi ise yalnızca Çark Caddesi-Kampüs hattı için 10 Eylül Perşembe günü yeniden ihaleye çıkacağız. Yeni eğitim ve öğretim yılına üniversitemiz ve öğrencilerinin bir talebini daha sonlandırarak girme niyetindeyiz.”

 TÜM İSTEKLİLER

“Yenilenecek ihale şartnamesinde de birtakım değişiklikler öngörüyoruz. Daha önce sadece özel halk otobüsleri ve M plaka sahipleri ihalemize katılım göstermişti. Yeni ihalede bunu değiştiriyoruz. 10 Eylül’deki ihalemize tüm istekliler katılabilecek. Yeniden açık ve şeffaf bir süreç yaşayacağız. Bizim için öncelikli olan; şehrimiz ulaşımında gerekli hamleleri atabilmektir. İnşallah Sakarya için en hayırlısı olur.”

 
23 Ağustos 2015 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI