19 Haziran 2019

TOBB İLE YAPILAN PROTOKOL İLE AKYAZI YENİ OKUL


Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu’nun katılımı ile yapılan protokol ile, akyazı 24 derslikli yeni bir okula kavuşacak. İmzalanan protokol ilçeme mutlulukla karşılandı.

Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Şinasi Bayraktar ve Ticaret Borsası Başkanı Ali Şener Bayraktar’ın Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Hisarcıklıoğlu’ndan talep ettikleri Akyazı’ya bir okul binası ısrarı sonunda meyvesini verdi. Hisarcıklıoğlu’nun da katıldığı ve Akyazı Borsa  salonunda atılan imzalarla Akyazı yeni bir okul binasına kavuştu.

BORSA ÖNÜNDE
İmza törenine katılmak üzere Akyazı’ya ilk olarak Vali Hüseyin Avni Coş geldi. Coş’dan ardından TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Başkan yardımcısı Halim Mete protokolün imzalanacağı borsaya geldi. Hisancıklıoğlu ve Vali Coş’u, Şinasi Bayraktar, Ali Şener Bayraktar, Kaymakam Kamuran Mustafa Ballı, Belediye Başkan Vekili Mehmet Çakmak ve yerel yöneticiler karşıladı..

ATSO’DA TOPLANTI
ATSO salonundaki toplantıda konuşan Yönetim Kurulu başkanı Şinasi Bayraktar, Vali Coş ve Hisarcıklıoğlu’nun katılımından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bayraktar, “ Bugün bizim için mutlu bir gün. Bugün değerli Genel Başkanımız ve Birlik yöneticilerimiz İlçemize İlköğretim Okulu binası yapmak için hazırlanan protokolü imzalayıp hayata geçirecekler. Böylece ATSO olarak bizde ilçemize vermiş olduğumuz sözümüzü yerine getirmiş olacağız. Birliğimiz tarafından yapılacak olan İlköğretim Okul binamızın şimdiden hayırlı olmasını temenni ediyor ve kendilerine şahsım, odamız yönetimi ve meclisi ile Akyazılılar adına teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

RESMİLEŞİYOR
Törende konuşan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ise, Şinasi Bayraktar ve Ali Şener Bayraktar’ın  taleplerini geri çevirmesinin söz konusu olmadığını belirterek, “Teklifin sunulduğu gün tamam dedik. Bu sözü, atacağımız imzalarla resmileştiriyoruz. Her iki başkanımızla sadece oda olarak görüşmüyor, Sosyal Politikalar Kurulunda da birlikte çalışıyoruz.  Bu isimlerle Akyazılılar gurur duymalı” ifadelerini kullandı.

KADIN GİRİŞİM
“Sakarya’daki oda ve borsalarımız içinde sayı bakımından en fazla kadın meclis üyesi Akyazı Odamızda var” diyen Hisarcıklıoğlu, “2 kadın girişimcimizi meclise alan başkanımızı da kutluyorum. Kadın girişimcilerimiz bizim için çok önemlidir. Dünyada zenginlik girişimci sayısına bağlıdır.  Zengin olmak istiyorsak girişimci sayımızı arttırmalıyız” şeklinde konuştu.

OSB YAPILMALI
Akyazı’nın önemli ihtiyaçlarından biri de OSB olduğunun altını çizen Hisarcıklıoğlu şöyle devam etti, “ Sakarya’da kurulu bulunan OSB sayısı yedi.  Hepsi dolu. Bu nedenle acil olarak Akyazı’mıza da OSB kurulmalı. Bu konuda yapılan çalışmalara birlik olarak bizde destek veriyoruz.”

24 DERSLİKLİ OLSUN
ATSO salonundaki toplantıda konuşan Vali Hüseyin Avni Coş’ta TOBB Başkanı ve diğer yöneticilerini Akyazı’da görmekten ve onlardı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladığı konuşmasına şöyle devam etti “ Odalar ve Borsalar Birliğimizin eğitime verdiği katkıyı son derece önemsiyorum. Görev yaptığım illerde birliğimizin eserlerini görmenin mutluluğunu yaşadım. Bugün Akyazı’da yapacakları okul binası için protokol imzalayacak olan TOBB Başkanımıs ve beraberindeki heyet, akşam saatlerinde de Sakarya’da yapacakları okul binasının temeli onlarla birlikte atmanın sevincini yaşayacağız. Ben Sakarya Valisi olarak tüm hizmetleri için şimdiden teşekkür ediyorum.” Vali Coş konuşmasının devamında okulun 24 derslikli olması talebinde bulundu. Vali Coş’un talebi kabul edildi.

PLAKET VE İMZA
Okul binası yapmak için Akyazı’ya gelen TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’na ATSO adına Şinasi Bayraktar, BORSA adına Ali Şener Bayraktar, Akyazı Belediye Başkanı adına da Başkan Vekili Mehmet Çakmak birer plaket verdiler. Konuşmaların ve plaket takdimlerinden sonra hazırlanan protokol imzalandı. Hazırlanan protokolü TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile Birlik Başkan yardımcısı Halim Mete, Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş, Akyazı Kaymakamı Kamuran Mustafa Ballı, ATSO Başkanı Şinasi Bayraktar, Borsa Başkanı  Ali Şener Bayraktar, Belediye Başkan Vekili Mehmet Çakmak ve Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri birlikte imzaladılar. Kenan CERTEL/AKYAZI
2 Eylül 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI