15 Ağustos 2018

BÜYÜKŞEHİR ÖNÜNDE TOPLANAN ESNAF S PLAKA İÇİN EK SÜRE ALDI


Servisçi esnafı dün Büyükşehir Belediyesi’nin önünde toplandı. Yetkililerle görüşen esnaf, S plaka başvuru süresinin uzamasını sağladı. Ayrıca, ödemede vade imkanı tanındı.

PLAKA HAKKI BİZİM
İlimizde faaliyet gösteren servisçi esnafı dün Büyükşehir Belediyesi’nin önünde toplandı. Yaklaşık 150 esnafın içinden 3 kişi ilk olarak Büyükşehir Belediyesi’ne giderek yetkililerle  görüştü. Büyükşehir Belediyesi’nin önünde toplanan esnaf, işlerinin çözülmesini isteyerek, “Biz Ağustos’tan beri uyuyamıyoruz. Bu plakaların hakkı bize ait” dedi.

31 ARALIK’A KADAR
Esnaf Cem Barut ise içlerinden üç kişinin Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan ile görüşmeye gittiğini belirterek, “Arkadaşlar biz buradayız. Bir sonuç almadan dağılmayalım lütfen. Hiçbir yere gitmiyoruz” dedi. Görüşmelerin ardından servis edilen haberde ‘S’ plaka başvurularının, 3 Kasım’den  31 Aralık’a kadar uzatıldığı belirtildi.

İlimizde faaliyet gösteren servisçi esnafı dün Büyükşehir Belediyesi’nin önünde toplandı. Yaklaşık 150 esnafın içinden 3 kişi ilk olarak Büyükşehir Belediyesi’ne giderek Alpay Şirin ile görüştü. Büyükşehir Belediyesi’nin önünde toplanan esnaf, işlerinin çözülmesini isteyerek, “Biz Ağustos’tan beri uyuyamıyoruz. Bu plakaların hakkı bize ait” dedi. Esnaf Cem Barut ise içlerinden üç kişinin Genel Sekreter Yardımcısı Ayhan Kardan ile görüşmeye gittiğini belirterek, “Arkadaşlar biz buradayız. Bir sonuç almadan dağılmayalım lüften. Hiçbir yere gitmiyoruz” dedi. Görüşmelerin ardından Büyükşehir Belediyesi’nden basına geçilen haberde ‘S’ plaka başvurularının 31 Aralık’a kadar uzatıldığı belirtildi.

SİSTEMATİK
Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Pistil,. uygulamada esnafın yararına olacak iki yeni adım daha atılacağını belirtti. Pistil, “’S’ plakadan daha fazla hemşerimiz yararlansın diye başvuru süresini 31 Aralık Perşembe’ye kadar uzatıyoruz. Ayrıca önümüzdeki yıl Nisan ayına kadar da ödemelere vade imkânı getiriyoruz” dedi. Sakarya’nın ‘S’ plaka işini sistematik bir şekilde sonlandırdığını iddia eden Pistil, “Biz daha ilk gün uygulamadan esnafın aleyhine bir sonuç çıkmayacağını ilan etmiştik. Süreç boyunca adımlarımızı buna göre attık. Paydaşlarımız ve esnaf arkadaşlarımızla da süreci daima birlikte yönlendirdik” diye konuştu.

BAŞVURU SÜRESİ
Fatih Pistil şunları söyledi; “Hatırlanacağı üzere 3 Ağustos itibari ile başlayan ‘S’ plaka başvurularına bugüne kadar bin 100 hemşerimiz kayıt yaptırdı. Bu oldukça ciddi bir rakam. Biz daha fazla esnafımızın uygulamadan yararlanması adına bu süreyi 31 Aralık’a kadar uzatma kararı aldık. Ayrıca 7 bin 500 ve 10 bin TL olmak üzere iki ayrı başvuru ücreti söz konusu. Esnafımız bu ücretleri de daha rahat ödeyebilsinler diye vade imkanı getiriyoruz. Önümüzdeki yıl Nisan ayına kadar alınacak vade seçenekleri ile ödemeler gerçekleştirilebilecek.”

ESNAF MUTLU
Öte yandan atılacak son adımlar esnafı da sevindirdi. Başvuru süresinin uzatılmasının önemine dikkat çeken sektör esnaflarından Şahin Aladağ, “Bu iki adımı oldukça önemli buluyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız Zeki Toçoğlu’na teşekkür ediyoruz. Önümüzdeki süreçlerde sektör esnafımız çok daha iyi şartlara kavuşacaktır” şeklinde konuştu. Esnaflardan Cem Barut, şunları söyledi; “Bu girişimleri esnaf arkadaşlarımız adına oldukça olumlu buluyoruz. Vade imkanıyla ödemelerde yaşanabilecek olası sorunları da bertaraf etmiş olacağız. Böylece herhangi bir maddi darboğaza girmeden plakalarımıza kavuşacağız. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.” Turgay Nacak ise, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na teşekkür ederek, uygulamanın şehre hayırlı olmasını temenni etti.
12 Eylül 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI