ABHAZ BAKAN KAKOBA ADGUR ONURUNA YEMEK13 Eylül 2015, Pazar

Kırkpınar Alaşara Resturant’ta Sakarya Abhaz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Oral Kobaş (Bganba) tarafından Abhazya Eğitim ve Bilim Bakanı Kakoba Adgur’un onuruna yemek verildi. Yemeğe; Uluslararası APSNI Vakfı Başkanı, 4. Dönem Milletvekili Soner Gogua, Türkiye Abhaz Dernekleri Fedarasyonu Genel Başkanı Cengiz Koç (Aşba) ve çok sayıda davetli katıldı.
EĞİTİM PROJELERİ
Abhazya Eğitim ve Bilim Bakanı Kakoba Adgur ve Uluslararası APSNI Vakfı Başkanı, 4. Dönem Milletvekili Soner Gogua ile Anka Eğitim Kurumları Yönetimini temsilen yemekte biraraya gelen Anka Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi Müdürü Yunus Emre Ersoy, samimi bir akşam yemeğinin ardından, ortak birtakım projelerde bir araya gelme kararı aldı. Eğitim ile ilgili bir takım paylaşımlarda bulunulan toplantıda Ersoy, ülkemizin eğitim politikası, uygulamaları, Sakarya da Eğitim ve Özel Okullar ile ilgili eğitim çalışmaları, geleneksel ve yeni eğitim anlayışı ile ilgili bir çok konuda paylaşımlarda bulundu.
FİNCAN HEDİYE
Öte yandan Abhazya ile ilgi Bakan ve temsilcilerden eğitim konusunda da bilgi alışverişi gerçekleşti. Sakarya yöresel ürünleri ve Türk kahvesi ve fincan hediyesi takdim eden Ersoy, “Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı var, biz altı fincan ve kahve ikram ediyoruz, dostluğumuz baki ve bu paylaşımlarımızın sonsuz olması dileğiyle” diyerek, güzel bir hatıra hediye etti. 

Bu haber toplam 1733 defa okundu.