16 Haziran 2019

ABHAZ BAKAN KAKOBA ADGUR ONURUNA YEMEK


Sakarya Abhaz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Oral Kobaş, bir takım ziyaretler için Sakarya’da bulunan Abhazya Eğitim ve Bilim Bakanı Kakoba Adgur’un onuruna Kırkpınar Alaşara’da akşam yemeği verdi.

Kırkpınar Alaşara Resturant’ta Sakarya Abhaz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Oral Kobaş (Bganba) tarafından Abhazya Eğitim ve Bilim Bakanı Kakoba Adgur’un onuruna yemek verildi. Yemeğe; Uluslararası APSNI Vakfı Başkanı, 4. Dönem Milletvekili Soner Gogua, Türkiye Abhaz Dernekleri Fedarasyonu Genel Başkanı Cengiz Koç (Aşba) ve çok sayıda davetli katıldı.
EĞİTİM PROJELERİ
Abhazya Eğitim ve Bilim Bakanı Kakoba Adgur ve Uluslararası APSNI Vakfı Başkanı, 4. Dönem Milletvekili Soner Gogua ile Anka Eğitim Kurumları Yönetimini temsilen yemekte biraraya gelen Anka Eğitim Kurumları Anadolu Lisesi Müdürü Yunus Emre Ersoy, samimi bir akşam yemeğinin ardından, ortak birtakım projelerde bir araya gelme kararı aldı. Eğitim ile ilgili bir takım paylaşımlarda bulunulan toplantıda Ersoy, ülkemizin eğitim politikası, uygulamaları, Sakarya da Eğitim ve Özel Okullar ile ilgili eğitim çalışmaları, geleneksel ve yeni eğitim anlayışı ile ilgili bir çok konuda paylaşımlarda bulundu.
FİNCAN HEDİYE
Öte yandan Abhazya ile ilgi Bakan ve temsilcilerden eğitim konusunda da bilgi alışverişi gerçekleşti. Sakarya yöresel ürünleri ve Türk kahvesi ve fincan hediyesi takdim eden Ersoy, “Bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı var, biz altı fincan ve kahve ikram ediyoruz, dostluğumuz baki ve bu paylaşımlarımızın sonsuz olması dileğiyle” diyerek, güzel bir hatıra hediye etti. 
13 Eylül 2015 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI