18 Ekim 2018

SAĞLIK İÇİN TEK ADRES EĞİTİM-ARAŞTIRMA OLMAMALI


Sakarya’da sağlık yapılanmasındaki yanlışların bedelini vatandaş ödüyor. İl merkezinde devlet hastanesi olmaması nedeniyle vatandaş en küçük rahatsızlığında SEAH’a gidiyor

EN KÜÇÜK RAHATSIZLIKTA
Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin, Tıp Fakültesi Hastanesi olarak kullanılması kararıyla, il merkezindeki tek hastane bu hastaneye verildi. Yıllardır vatandaş en küçük rahatsızlığında 3. kademe hastanesi olarak hizmet veren Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gidiyor.

3. KADEME ÜCRETİ ALINIYOR
Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nin de SEAH’a bağlanmasıyla doğum ve çocuk dallarındaki 2’inci kademe imkanı da ortadan kalktı. SEAH’ta çoğu kez uzmanlar hatta asistan hekimler tarafından muayene ve tedavisi yapılan hastalardan 3’üncü kademe hastane ücretleri alınıyor.

YOĞUNLUK HİZMETE ENGEL
Ayrıca Eğitim ve Araştırma Hastanesi yoğunluğu nedeniyle hastaneden hizmet almak da zorlaşıyor. Bu noktada merkezde devlet hastanesi önemli bir ihtiyaç olarak karşımıza çıkıyor. Türk Sağlık Sen Şube Başkanı İrfan Korkmaz ve Tabip Odası Başkanı Gökhan Gedikli bu ihtiyaca dikkat çektiler.

Eğitim-araştırma
başka yerde olmalı

Mevcut Sakarya Eğitim ve Araştırma hastanesi şuan devlet hastanesi gibi çalışıyor. Eğitim araştırmanın buradan ayrılması gerekiyor. Şehri merkezinde bir devlet hastanesi bulunması gerekiyor. Burasının biran önce  devlet hastanesi olması, Eğitim ve araştırma hastanesinin buradan ayrılarak  ayrı bir yerde kurulması gerektiğini düşünüyoruz. Böylelikle sıkıntılar bir nebze olsun çözülür.

İrfan Korkmaz
Türk Eğitim Sen Şube Başkanı

SEAH mutlaka
Korucuk’a taşınmalı

Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Korucuk’a tıp fakültesi hastanesi olarak taşınmalı, buradaki hastane de bir devlet hastanesi olarak hizmet vermeli. Çünkü şu an SEAH’ta üniversitenin elemanlarıyla birlikte Sağlık Bakanlığı tarafından atanan devlet personeli de görev yapıyor. Yani bu şekilde kadrolar karmakarışık. İkisi ayrıldığı zaman kadrolar da açılacak.

Gökhan Gedikli
Tabip Odası Başkanı

 
15 Eylül 2015 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI