20 Eylül 2018

İLİMİZDEKİ HASTANELER BİR YILI DEĞERLENDİRDİ


İlimizde bulunan hastanelerin katılımıyla, Teşhis İlişkili Gruplar birimlerinde değerlendirme çalışması yapıldı.

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Klinik Tanı ve Maliyet Yönetimi Daire Başkanlığı koordinasyonunda  birliğe bağlı hastanelerde Teşhis İlişkili Gruplar (TİG) birimlerinde yerinde eğitim ve değerlendirme çalışmaları yapıldı. Çalışmaya Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Yenikent Devlet Hastanesi ve Toyota Acil Yardım Hastanesi’ndeki ilgili birimlerde yapıldı.

BEŞİNCİ SIRADA
Yapılan değerlendirmeler sonucunda sağlık tesisleri tarafından TİG sistemine gönderilen sağlık verilerinin Türkiye ortalamasının üzerinde olduğu ve sağlık tesislerin kendi grupları içerisinde ilk sıralarda yer aldığı gözlendi.  TİG’e dayalı ödeme yöntemine göre 2015 yılı içerisinde 612 kamu hastanesi arasında 5’inci olan Eğitim ve Araştırma Hastanesine Sosyal Güvenlik Kurumu geliri haricinde 523 Bin 301 TL. ödeme yapıldığı belirtildi.

KONTROL VE TAKİP
Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Doç.Dr.Hasan Salih Sağlam değerlendirme sonuçlarının  memnuniyet verici olduğunu ifade ederek, “Hastanelerimizden TİG sistemine gönderdiğimiz verilerle gerçek ve anlamlı istatistik üreterek sağlıkta ulusal ve uluslararası karşılaştırmalar yapılabilmektedir. Sistem hastalık şiddetini dikkate alarak, sadece cerrahi vakaları değil tüm yatan hastaları sınıflandırarak, maliyet kontrolü ve verimliliği teşvik eder. Bu sayede hastanelerimizde bakılan tüm hastalara ilişkin yapılan işin niteliğini, tesis ve hekim bazlı performans takibini yapabiliyoruz” diye konuştu.
16 Eylül 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI