21 Ekim 2018

SAÜ EN ÇOK GELİŞME GÖSTEREN İKİNCİ TEKNOKENT ÖDÜLÜNÜ ALDI


Sakarya Üniversitesi, ‘Teknoloji Geliştirme Bölgeleri (TGB) Zirvesi’nde ‘Bir yılda en çok gelişme gösteren ikinci Teknokent’ ödülünü kazandı. Rektör Elmas, “Sakarya Teknokent istikrarlı bir şekilde büyümeyi sürdürüyor” dedi.

BÜYÜK GURUR
Sakarya Üniversitesi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Teknoloji Geliştirme Bölgeleri (TGB) Zirvesi’nde ‘Bir yılda en çok gelişme gösteren ikinci Teknokent’ ödülünü aldı. Ödül töreni Ankara’da düzenlendi. SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, ödülü Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık’ın elinden aldı. Sakarya Teknokent, 2014 yılı verilerine göre 34’üncü sıradan 17’üncü sıraya yükselerek bir yılda en çok gelişme gösteren ikinci Teknokent oldu. Bir yılda en çok gelişme gösteren Teknokent’ler sıralamasında 17 basamak yükselen Erciyes Üniversitesi TGB birincilik, Sakarya Üniversitesi’ni 14 basamak yükseliş ile takip eden İstanbul Üniversitesi TGB ise üçüncülük elde etti.
BÜYÜMEYE DEVAM
Sakarya Üniversitesi Teknokent Genel Müdürü Tahsin Engin, “Mutluyuz, gururluyuz. Ülkemize, Sakarya’mıza ve üniversitemize hizmet etmekten dolayı heyecanlıyız. Bu başarı faaliyetlerini en verimli şekilde yürüten Adaptto-Teknoloji Transfer Ofisi ile gerçekleştiğine inanıyorum” dedi. Rektör Muzaffer Elmas ise, “2010 yılında faaliyete geçen Sakarya Teknokent istikrarlı bir şekilde büyümeyi sürdürüyor. Sakarya Teknokent, ülkemiz Ar-Ge ve İnovasyon konularında önemli bir güç haline geldi. 2023 vizyon hedefleri doğrultusunda Sakarya Üniversitesi olarak üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye hazırız” şeklinde konuştu.
9 Ekim 2015 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI