17 Ocak 2019

ŞİDDETE KARŞI EĞİTİM


‘Güvenli Bir Hayat Var’ projesi kapsamında Sakarya Üniversitesi’nde düzenlenen eğitimde kadına yönelik şiddetle mücadele konusu anlatıldı.

133 GÖNÜLLÜ
Kadına yönelik şiddetle mücadele kapsamında gerçekleştirilen ‘Güvenli Bir Hayat Var’ projesi kapsamında düzenlenen eğitimler devam ediyor. Projenin ortaklarından olan Sakarya Üniversitesi’nde 3 günlük eğitim programı gerçekleştirildi. STK’ların kadın üyeleri ve gönüllülere yönelik olarak düzenlenen eğitimler, Sakarya Üniversitesi Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi.  Sakarya Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu akademisyenleri Doç. Dr. Dilek Aygin ve Yard. Doç. Dr.Havva Sert tarafından verilen eğitimlere 133 gönüllü katıldı.
FARKINDALIK
Eğitimlerle ilgili yapılan açıklamada, “Toplumsal cinsiyet ve toplumsal cinsiyet rolleri, kadına yönelik şiddet, kadına yönelik şiddetle mücadele, bu alandaki ulusal ve uluslararası mevzuat, yerel yönetim hizmetleri konularının anlatıldığı eğitimlerde aynı zamanda katılımcılarla uygulamalı ve interaktif bir çalışma yapılarak kadına yönelik şiddetle mücadelede farkındalık kazandırılmasına katkı sağlanmıştır” denildi. Öte yandan eğitim sonunda gönüllülere katılım belgesi, kadına yönelik şiddetle mücadele bilgilendirme kitapçığı da hediye edildi.
13 Ekim 2015 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI