26 Mayıs 2019

SESOB BAŞKANI HASAN ALİŞAN: ESNAFIN BELİ BÜKÜLÜYOR


Pamukova Esnaf Odası’nın zincir marketlerine karşı başlattığı imza kampanyasına oda başkanlarıyla birlikte katılan SESOB Başkanı Hasan Alişan, “Oya gelince biz oy vereceğiz. İş aileye bakmaya gelince patronları dinleyecekler. Esnafın beli bükülüyor” dedi

Pamukova Esnaf Odası tarafından zincir marketlere karşı imza kampanyası başlatıldı. Sakarya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ne bağlı oda başkanları da dün Pamukova’ya giderek imza kampanyasına destek verdi. SESOB Başkanı Hasan Alişan ve oda başkanları ilk olarak Pamukova Belediyesi önünde bulunan çay bahçesinde toplandı. Başkan Alişan imza kampanyasına destek verdi ve metni imzaladı. Alişan imza sırasında, “Bazı market zincirleri Türkiye’yi tekelleşmeye götürmeye çalışıyor. Bu marketlerin sahibine baktığınızda en fazla iki kişiye ulaşabiliyorsunuz. Bu insanlar kendi marketleri arasında rekabet yaparak bizdeki sıcak parayı alıp götürüyor” dedi. 

KARAR VERİCİLER

Sorunu Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser’e de yüklememek gerektiğini ifade eden Başkan Alişan, “Biz esnafımıza destek vermeye geldik. Karar vericilerin de sesimizi duymasını istiyoruz. Oya gelince biz oy vereceğiz. İş aileye bakmaya gelince patronları dinleyecekler. Siyasi otorite bu tercihi yapmak zorundadır.  Ben 460’ıncı imzayı attım. Bu imzaları belediye başkanımıza vereceğiz” dedi. Pamukova Esnaf Odası Başkanı Sabri Günay ise konuşmasında, “Marketler zinciri çoğalıyor. Bu bizi zor durumda bırakıyır” dedi.
PITRAK GİBİ
Esnaf temsilcileri daha sonra topladıkları imzaları Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser’e teslim etti. Zincir marketlerin pıtrak gibi büyüdüğüne dikkat çeken Başkan Alişan, “Biz bu işin çözümünün belediyelerde olmadığını biliyoruz. İşin çözümü kanundur. Mevzuata göre idari tasarrufunuz var. Biz Sakarya’nın bir çok belediyesine derdimizi anlatmaya çalışıyoruz. Bu komünizme gidiyor. Gıdayı bu şehirde sadece bir kişi satacak. O marketlerin matrahlarına baktığınızda hep zarar ettiklerini iddia ediyorlar” dedi.
YASALAR
Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser ise yaptığı konuşmada başından beri zincir marketlerine karşı olduğunu ifade ederek, “Yasalar malumuz bizim de elimizi bağlıyor. Türk Ticaret Kanunu gereğince bunlara engel olamıyoruz. Karşına 3 avukat dikiyor. Biz bunu kanunlar çerçevesinde esnafımıza sahip çıkacağız. Mecliste bu işle ilgili yasa çıkması lazım. Bu kanunun çıkması için gerek il gerek Ankara bazında federasyon aracılığıyla halledilmesi gerekiyor. Bize de onu uygulamak düşüyor” dedi. Başkan Alişan ve oda başkanları Pamukova Belediye Başkanı Cevat Keser ile görüştükten sonra ilçeden ayrıldı.
16 Ekim 2015 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI