18 Ağustos 2018

MİDE KÜÇÜLTME AMELİYATIYLA ESKİ SAĞLIKLARINA KAVUŞTULAR


Kilo nedeniyle yürüme kaybına uğrayan Bursalı iki hasta, SAÜ Eğitim ve araştırma Hastanesinde yapılan mide küçültme ameliyatıyla, eski sağlıklarına kavuştu.

İKİ HASTA
Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde  mide küçültme (Sleeve Gastrektomi ameliyatları yapılmaya başlandı.  Genel Cerrahi Kiniği doktorlarından Prof.Dr.Birol Bostancı gözetiminde Doç. Dr. Kerem Karaman tarafından gerçekleştirilen başarılı bir operasyonla Nezaket Sağlam (60) ve Ayşenur Sırtmaç (47) isimli hastalar sağlıklarına kavuşturuldu. Bursada yaşayan kalbine üç kez stand takılan 107 kg. olan Nezaket Hanım ve kalp, tansiyon, şeker hastası 107 kg. Ayşenur Hanım, aldıkları kilolardan dolayı yürüyemez hale gelen her iki hastada, SAÜEAH’ta yapılan ameliyatla sağlıklarına kavuşarak, yürümeye başladı.
SEAH’TA BAŞLADI
Her iki hastanın da sağlığını kavuşmasını sağlayan Doç. Dr. Kerem Karaman: “Bu cerrahi yöntem,  günümüzde diyet ya da egzersizle kilo vermede başarısız olan hastalarda tedavi amacıyla giderek yaygın olarak uygulanmaya başlandı. Mide küçültme ameliyatı' olarak bilinen ameliyatlara hastanemizde başlamış bulunmaktayız.  Bu ameliyat, cerrahi girişimler arasında en fazla uygulanan ameliyat yöntemidir. Tercih edilmesinin başlıca nedeni, ameliyat tekniğinin basit olması, yan etkilerinin diğer ameliyat türlerine göre daha az olması ve 6 ay gibi kısa sürede vücut ağırlığının %40-50 civarında zayıflamaya imkân vermesidir” dedi.
4 Kasım 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI