23 Eylül 2018

BİLKAY'IN AVUKATI KONUŞTU


İzmir merkezli 2012 yılında gerçekleştirilen "Askeri gizli bilgi ve belge bulundurma" iddialarına yönelik operasyonunda gözaltına alınan Emniyet Müdürü Ali Bilkay’ın avukatı, Bilkay’ın olaya doğrudan müdahalesinin mümkün olmadığını ileri sürdü.

İzmir merkezli 2012 yılında gerçekleştirilen "Askeri gizli bilgi ve belge bulundurma" iddialarına yönelik operasyonun ardından açılan davada yargılananların şikayetleri üzerine başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınanlar arasında bulunan il emniyet eski müdürü Ali Bilkay’ın Avukatı Melih Dikaya, gözaltına alınma olayıyla ilgili açıklamada bulundu.
KLASİK SUÇ
Eski Emniyet Müdürü Ali Bilkay'ın ifade verdiğini belirten Dikaya; “Müvekkilimin İzmir İl Emniyet Müdürü olması nedeniyle atılı suçlara bizatihi karışmış olması zaten işin doğasına aykırı. Şöyle ki; bir il emniyet müdürü hiçbir zaman doğrudan yapılan operasyonlara dahil olmaz. Sürece ilişkin bir katkısı olmaz. İl emniyet müdürleri sadece operasyonlardan bir gün önce haberdar olunur ve alınması gereken önlemler o da şudur; eğer takviye kolluk personeli gerekiyorsa buna ilişkin görevlendirme yapar. Suçlamalar kamuoyunda anılan bütün dosyalarda sabit, hepsi kopyala yapıştır yöntemiyle yapılan; terör örgütü üyesi olmak, sahte belge üretmek, delilleri yok etmek ve karartmak, özel hayatın güvenliğini ihlal gibi. Yani kamuoyunda bildiğimiz klasik suçlar" dedi.
 SÖZ KONUSU DEĞİL
Ali Bilkay'a yapılan suçlamaların tamamının alakasız olduğunu belirten Avukat Melih Dikaya, “Ali bey daha önce 3 ilde emniyet müdürlüğü yapmış. Sırasıyla Afyon, Sakarya ve İzmir. Bu atamaları da 3 farklı bakan tarafından yapılmış. Muammer Güler, Beşir Atalay ve İdris Naim Şahin, kendisini bizzat il emniyet müdürü olarak görevlendirmiş. Burada savcı talimatıyla yapılan bir operasyon var ve il emniyet müdürü olarak Ali Bilkay sadece İzmir polis teşkilatının başındaki kişi. Yani doğrudan bir operasyona müdahale etmesi söz konusu değil. Görevinin kimyasına ruhuna aykırı bir şey bu” diye konuştu.
6 Kasım 2015 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI