22 Temmuz 2019

HALİT EVİN’DEN S PLAKA AÇIKLAMASI


SATSO 19. Meslek Komitesi Başkanı Halit Evin, S Plaka sürecinde gelinen son durum ile ilgili açıklama yaptı.

Evin’in açıklaması şöyle: İlimizde S Plaka Tespit Komisyonu, 13.07.2015” Belediye Meclis kararı uyarınca, 3 tanesi Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığında görevli, 1 tanesi SATSO 19. Meslek Komitesi Başkanı, diğeri ise Sakarya Servisçiler ve Otobüsçüler Odası Başkanı olmak üzere kurulu bulunan 5 kişilik bir komisyondan oluşmaktadır. Öncelikle anılan tespit komisyonu “13.07.2015” Büyükşehir Meclis Toplantısı kararınca kurulmuştur. Bu anlamda üyelerinin değişimi de ancak ve ancak yeni bir Büyükşehir Belediye Meclis Kararını gerektirmektedir.  Diğer yandan başvuru sahiplerinin zaman zaman aranan koşulları taşımaksızın, gerçeğe aykırı belgelerle başvuruda bulunabileceği bir vakadır.

MUHATAP BİZİZ
Esasen komisyonun varlık nedeni de budur. Her türlü haksız girişimin önüne geçme gayretinde olan komisyon sadece bu günlerde değil komisyonun kurulduğu ve faaliyete geçtiği ilk günden itibaren incelemelerini sıkı bir biçimde yapmaktadır. Şikayetler ve ihbarlar gelmesi halinde ise geriye dönük incelemeler yapılmaktadır. Hak eden başvuru sahipleri “S Plaka” larını almakta ve almaya devam etmektedir. Bunun yanı sıra ilgili konunun sorumluları olan Büyükşehir Belediye yetkilileri SATSO temsilcisi olarak şahsım ve Sakarya Servisçiler ve Otobüsçüler Odası Başkanlığı haricinde; gerek S Plaka çalışmaları gerekse tahsis aşamasında yaşanan sorunlar ile ilgili yapılan açıklama ve ifadelerin dikkate alınmaması gerektiğini özellikle belirtmek isterim.
11 Kasım 2015 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI