19 Temmuz 2019
SON DAKİKA:

VALİ COŞ ÇİMONTO FABRİKASI İÇİN KONUŞTU: HUKUK NE DERSE O


Vali Hüseyin Avni Coş Darıçayırı’nda kurulmak istenen çimento fabrikasıyla ilgili konuşurken “Toplumumuzun hassasiyetini biz de paylaşıyoruz. Hukuki sürecin tamamlanmasını bekliyoruz” dedi

YENİHABER’E AÇIKLAMA
Vali Hüseyin Avni Coş, Darıçayırı’na kurulması planlanan çimento fabrikası ile ilgili olarak Yenihaber’e açıklama yaptı. Fabrika ile ilgili yasal sürecin devam ettiğini belirten Vali Coş, “Türkiye bir hukuk devleti. Hukukun kestiği parmak acımaz. Hep beraber hukuki sürecin tamamlanmasını bekliyoruz” dedi.
KAYNAKLARIN KORUNMASI
Vali Coş “Bizim sanayileşme kapsamındaki genel bakışımız çevreyi korumak, tabiatı, insanı, toprak ve su kaynaklarını koruma konusunda fevkalade hassasız. Toplumumuz da hassas, biz de hassasız. Biz de toplumumuzun bu hassasiyetini paylaşıyoruz. Zaten mevzuatımız da bunu emrediyor” şeklinde konuştu

Vali Hüseyin Avni Coş, Darıçayırı’na kurulması planlanan çimento fabrikası ile ilgili olarak gazetemize açıklamalarda bulundu. Fabrika ile ilgili yasal sürecin devam ettiğini belirten Vali Coş, “Türkiye bir hukuk devleti. Hukukun kestiği parmak acımaz. Hep beraber hukuki sürecin tamamlanmasını bekliyoruz. İnşallah belde halkının da beklentilerine cevap verecek, ilimizin gelişmesine ve kalkınmasına zarar vermeyecek şekilde, doğayı koruma kullanma dengesine uygun bir şekilde sonuçlanır diye ümit ediyoruz” dedi.
SAYGI DUYARIZ
Bundan sonraki sürecin Çevre Bakanlığı’nda devam edeceğini ifade eden Vali Coş, “ÇED süreci başlayacak. Gerekli toplantılar başladıktan sonra bütün yönleriyle rüzgar, çevreye verebileceği gürültü, toz emisyonları varsa dikkate alınır. Türkiye’nin batı standartlarında bir çevre mevzuatımız var. Bizim görevimizde mevzuatın harfiyen uygulanması. Bu anlamda herhangi bir eksiklik, aksaklık ve ihmale müsaade etmeyiz. Çevreye uyan bir yatırım olursa  teşebbüs özgürlüğü çerçevesinde gerekli formaliteleri yerine getirirse ve buna ilişkin yasal mahkemenin değerlendirmesi sonucu karar verilirse buna hepimiz saygı duyarız” dedi.
ÇEVREYİ KORUMAK
Vali Coş sözlerini şöyle sürdürdü: Bizim sanayileşme kapsamındaki genel bakışımız çevreyi korumak, tabiatı, insanı, toprak ve su kaynaklarını koruma konusunda fevkalade hassasız. Toplumumuz da hassas, biz de hassasız. Biz de toplumumuzun bu hassasiyetini paylaşıyoruz. Zaten mevzuatımız da bunu emrediyor. Bu konuda yatırım yapacakların bu hassasiyetlere saygı göstererek üretim yapacak olurlarsa amenna ama bunlardan bir tanesini bile eksik bırakırlarsa böyle bir yatırımın Sakarya’da başarılı olma şansı mümkün değil”
13 Kasım 2015 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI