16 Ekim 2018

KUDRET BÜLBÜL, MAHMUT KÖSEMUSUL'U MAKAMINDA AĞIRLADI


Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanı Doç. Dr. Kudret Bülbül, SATSO Başkanı Mahmut Kösemusul’u makamında ağırlandı.

SATSO Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Nadir Öztürk’ün de bulunduğu ziyarette konuşan Doç. Dr. Kudret Bülbül, Başbakanlık tarafından yurtdışında yaşayan Türk vatandaşlarına yönelik gerçekleştirdikleri çalışmalar hakkında bilgi verdi.
DİASPORA
Bülbül konuşmasında, “Biz bir diaspora başkanlığıyız. Aynı zamanda akraba toplulukları başkanlığıyız. 100 yıldan fazla bir akrabalık bağı bulunan ülkelerdeki vatandaşlarımızla aradaki kopukluğu gidermek adına çalışmalar yürütüyoruz. Yurtdışında yaşayan vatandaşlarımıza yönelik projeler üretiyor, mali destek, burs programları düzenliyoruz. Bu konuda üniversiteler ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliğini de önemsiyoruz” dedi.
İŞ GELİŞTİRME
Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul,  söz konusu ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yurtdışı İş Geliştirme Komisyonu ile Sakarya Üniversitesi İşletme Fakültesi Uluslararası Ticaret Bölümü’nün ortaklaşa yürüttüğü Üniversiteden Pazar Elçiliğine Projesi’nde (UPEP) hakkında bilgi verdi. Başkan Kösemusul bu proje ile Sakarya Üniversitesi’nde öğrenim gören yabancı uyruklu öğrencilerin Sakarya’da faaliyet gösteren işletmelerde yarı zamanlı staj yapmalarına olanak sağlandığını ifade etti.
21 Kasım 2015 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI