15 Ağustos 2018

COŞ: ÜLKEMİZDE İNSAN HAKLARINA BÜYÜK ÖNEM VERİLİYOR


Vali Coş, Dünya İnsan Hakları günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, ülkemizde insan haklarına büyük önem verildiğini dile getirdi.

İNSAN HAKLARI
Vali Hüseyin Avni Coş, 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Coş, “Ülkemizde bu güne kadar insan haklarının gelişmesi konusunda önemli mesafeler alınmıştır. Özellikle son yıllarda bu alanda gerekli yasal düzenlemeler yoluyla insan hakları kavramı toplumun tüm bireyleri tarafından hissedilir ve yaşanır hale getirilmiştir. Demokrasi ve hukuk devleti anlayışının ön planda olduğu bütün demokratik ve çağdaş devletlerde olduğu gibi, ülkemizde de bireyin güvenliği ve insan haklarına büyük önem verilmektedir” ifadelerini kullandı.
TEBRİK ETTİ
Bazı ülkelerde yüzlerce insanın işkence gördüğünü belirten Coş, açıklamasında şunları söyledi: Bazı ülkelerde yüzlerce insanın işkence ve kötü muamele sonucunda hayatını veya organlarını kaybetmesi görmezden gelinir iken, bazı ülkelerde terör örgütü mensuplarının eylemlerde ölmesi bile insan hakları sorunu haline getirilebilmektedir. İnsan Hakları kavramının, bu tür siyasi mülahazalarda yozlaştırılmasına karşı tüm insanlığın tepki ortaya koyması lazımdır. Aziz milletimizin, saygıdeğer Sakaryalı hemşerilerimin 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü tebrik ediyorum.
10 Aralık 2015 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI