23 Ekim 2018

SEDAŞ'TAN AÇIKLAMA GELDİ: KESİNTİ SORUNU OLMAYACAK


Hafta başında bu köşemizde, Beşköprü’den gelen elektrik kesintisiyle ilgili şikayeti aktarmıştık.

Şikayetin köşemizde yer almasının ardından önceki gün SEDAŞ’ın Kurumsal iletişim müdürlüğünden önce telefon ardından, konuyla ilgili bilgi yazısı gönderildi. Şikayeti yapan okurumuzun ve vatandaşların bilgilendirilmesi adına gelen notu sizlerle paylaşıyoruz.

“Sayın Sak,
7 Aralık Pazartesi günü gazetenizin “Vatandaş ne diyor?” köşesinde yer alan “ SEDAŞ’tan şikayet var” başlıklı yazınızı okuduk. Konuyla ilgili bazı hususları size aktarmak isteriz.
Serdivan Beşköprü Mahallesi, Çamlıca Evler bölgesinde sık sık yaşanan aşırı rüzgâr esintileri, bu bölgedeki şebekenin hava muhalefetine çok yoğun bir şekilde maruz kalması ve şebekemizin de muhtelif dönemlerde bu olumsuz hava koşullarından etkilenmesi nedeniyle enerji nakil hatlarımızda elektrik kesintisi yaşanmıştır. Ancak operasyon ekiplerimiz, şebeke hattımızdaki arıza kaynağı oluşturacak noktalara müdahale etmiş, bakım çalışmaları  yapılarak yaşanabilecek benzer nitelikteki arızaların önüne geçilmeye çalışılmıştır. Ayrıca İşletme Bakım Operasyon birimimiz tarafından, bahse konu bölgeyi besleyen 20 adet dağıtım trafosunun bulunduğu bölgede oluşan bir arızanın bölgesel etkisini azaltmak için şebekenin üzerindeki hatların bölünmesi konusunda proje çalışması başlatılmıştır. Bu projenin, yatırım programı kapsamına alınmasının akabinde, bölgede yaşayan vatandaşların kesintisiz ve sürekli enerji alması yönünde gerekli saha çalışmaları da yapılacaktır. Konuyu önemle bilginize sunarız.”
11 Aralık 2015 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI