24 Temmuz 2019

SAMİ ŞENER: KÜLTÜREL YERİMİZİ KAYBETTİK


SAÜ’de düzenlenen konferansa katılan Prof. Dr. Sami Şener, sosyal bilimlere önem verilmesi gerektiğine dikkat çekerek “Biz toplumsal değişme sürecine girdikten sonra, kültürel coğrafyada nerede olduğumuzu kaybettik. Artık yerimizi bulmakta zorluk çekiyoru

Sakarya Üniversitesi Akademik ve Sosyal Gelişim Merkezi (SASGEM) tarafından “Sosyal Bilimlerde Değer Problemi” isimli bir konferans düzenlendi. SAÜ Hukuk Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinlikte, Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sami Şener konuşmacı olarak yer aldı. Sosyal bilimlere verilen önemin araştırılması gerektiğine dikkat çeken Şener, “Biz toplumsal değişme sürecine girdikten sonra, kültürel coğrafyada nerede olduğumuzu kaybettik. Artık yerimizi bulmakta zorluk çekiyoruz. Bunun başlıca nedenlerini kapitalizm, sekülerizm ve pragmatizm olarak sıralayabiliriz. Ancak biz sosyal bilimlere verilen önemi arttırırsak, kültürel coğrafyadaki yerimizi de rahatlıkla bulabiliriz” dedi.
SOSYAL KANUN
Değerlerle yaşanan bir hayatın ancak sosyal kanunlarla test edilebileceğini ifade eden Prof. Dr. Sami Şener, sözlerini şöyle sürdürdü: “Yani sahip olduğumuz değer başkalarının üzerinde olumlu etkiler meydana getiriyorsa, yeniliklere yol açıyorsa ve problemleri çözebiliyorsa o zaman biz sosyal kanunlara göre hareket ediyoruz demektir. Ama benimsediğimiz değerler insanları birbirinden uzaklaştırıyorsa, başkalarının üzerinde haksızlıklara yol açıyorsa veya insan ilişkilerini sabote ediyorsa o zaman bu değerler sosyal kanunlara uygun çalışmıyor demektir.”
13 Aralık 2015 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI