AKYAZI'DA DÜZENLENEN KUAFÖRLER YARIŞMASI RENKLİ GEÇTİ25 Aralık 2015, Cuma

Akyazı Berberler Odası, Çıraklık Meslek Okulu ve Akyazı Belediyesi Sosyal İşler ve Kültür Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği ‘Kuaförler Yarışması’ Akyazı Belediyesi Kongre ve Konferans Salonu’nda yapıldı. Akyazı Çıraklık Meslek Okulu’nda 3 yılını tamamlayan kuaförlerin mücadele ettiği yarışmanın jüri üyeliklerini Mustafa Aydın, Nermin Özden Yılmaz ve Melisa Kodalak yaptı.
DEFİLE
Yarışmada bayanlar kategorisinde Elanur Başaran birinci olurken, Duygu İşinibilir ile Hilal Uzun ikinciliği paylaştı. Derya Kandoz ise üçüncü oldu. Erkeklerde ise birinciliği Faruk Salim ve Mehmet Ali oğlu birlikte paylaşırken Muharrem Üzmez ikinci, Ali Osman Türker de üçüncü oldu.Yarışma programında küçüklerden oluşan mankenlerin sunduğu defile ise etkinliğe büyük renk kattı.
TEBRİK
Yarışmaya katılan ve dereceye giren kuaförlere belgeleri ile birlikte kupaları protokol tarafından verildi. Akyazı Belediye Başkanı Hasan Akcan yaptığı konuşmada ilk kez düzenlenen yarışmanın bundan sonraki yallarda da devam ettirileceğini ve geleneksel hale getirileceğini söyledi. Akcan, yarışmaya katılan tüm kuförleri tek tek tebrik etti.

Bu haber toplam 2439 defa okundu.