20 Haziran 2019

SERDİVAN FİKİR VE SANAT AKADEMİSİ'NDE GÜZ DÖNEMİ BİTTİ


Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde, 2015-2016 Güz dönemi sona erdi. Bine yakın öğrenci 6 hafta boyunca 21 farklı branşta eğitimlerini sürdürdü. Yetkililer bahar dönemine kadar etkinliklerin süreceğini söyledi

Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nde, 2015-2016 Güz dönemi akademik takvimi tamamlandı. Yaklaşık bin başvurunun olduğu güz dönemi eğitimlerine katılacak öğrenciler, akademik jüri tarafından yapılan mülakatlar neticesinde belirlendi. Mülakatlar sonucunda akademideki programlara kaydolan öğrenciler, 6 hafta boyunca Süleyman Seyfi Öğün, Cengiz Çakmak, Ömür Ceylan, Tayfun Amman, Ercan Yılmaz, Ali Vasfi Kurt, Firdevs Cebeci, Aybars Bora Kahyaoğlu, Tülay Çelik, Orhan Altuğ, Emel Yılmaz, Murat Ertürk, Songül Ergün ve Nevzat Yıldırım gibi hocalardan ders aldı.
MEDENİYET MEKTEBİ
Fikir ve Sanat Akademisi ayrıca “Medeniyet Mektebi” programı ile Kenan Gürsoy, Tahsin Görgün, Ahmed Güner Sayar ve Rahmi Karakuş gibi önemli isimleri de sevenleriyle buluşturdu. İleride sivil bir konservatuar hedefi ile bu dönem ilk kez gerçekleştirilen Müzik Akademisi’nde, TRT İstanbul Radyosu Ses Sanatçılarından Doğan Dikmen başta olmak üzere Ferdi Koç, Abdullah Uysal ve Hacı Bekir Kurşunet gibi alanında yetkin hocalar müziğe dair hem teorik hem de pratik eğitim verdi.
YENİ UFUKLAR
6 hafta boyunca 21 farklı branşta eğitimlerini sürdüren Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi öğrencileri ise aldıkları eğitimlerin yanı sıra, 6 bin ciltlik kitaplığı, 7 gün 24 saat açık kütüphanesi, Anadolu’nun en geniş kapsamlı felsefe, sanat ve sosyal bilimler kütüphanesi ile Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi’nin kendilerinde yeni ufuklar açtığını belirterek bir sonraki dönemde de yine akademi bünyesinde yer almak istediklerini söylediler. Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi yetkilileri, bahar dönemine kadar farklı etkinliklerle akademinin çalışmalarına devam edeceğini belirttiler.
29 Aralık 2015 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI