22 Temmuz 2019

Kablolar yeraltına indi elektrik verimi artacak


Kablolar yeraltına indi elektrik verimi artacak

SEDAŞ'ın Akyazı ve Kuzuluk'ta yeni tesis ettiği enerji nakil hatlarının daha verimli elektrik kullanımı sağlayacağı kaydedildi.

SEDAŞ'tan yapılan açıklamada Proje ve Tesis Başmühendisliğince son kontrolü yapılan dağıtım hatlarının devreye alınmak üzere yerinde incelendiği belirtildi. Türkiye Elektrik İletim AŞ (TEİAŞ) Kuzuluk İndirici Merkezi'nde kanal içine yerleştirilen yer altı elektrik kablolarının beton kapaklı tünel geçit şeklinde inşa edildiği belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 'Modern işletmecilik anlayışıyla SEDAŞ tarafından projelendirilen dağıtım hatlarına ait yer altı kablo tesisi görenlerce beğeniyle karşılanıyor. Yer altı kabloları beton kanal içinde ve duvara basamaklandırılarak monte edildi. Akyazı, Kuzuluk ve sanayi müşterilerine ikişer çıkış, Küçücek Sanayi, Karapürçek ile Küçücek, İhlas Tesisleri ve Şose Mahallesi'ne birer çıkış olmak üzere 10 çıkış için kullanılan yer altı kablolarının uzunluğu 27 kilometreyi buluyor. SEDAŞ'ın, Alçak ve Orta Gerilim enerji nakil hatlarında kullandığı havai hat iletken uzunluğu ise 29 bin 920 metre olarak gerçekleşti. SEDAŞ yeni yapılan tesislerle, yerleşim alanları ve sanayi bölgelerinin elektrik ihtiyacının ayrı ayrı hatlarla beslenmesini sağladı.'
7 Eylül 2008 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI