20 Eylül 2018

GAZİLERDEN VATANIN ÖNEMİ KONUSUNDA MESAJ


Muharip Gaziler Derneği Sakarya Şubesi Gazileri, Arifiye Kazım Karabekir Okulunu ziyaret etti. Gaziler yaptıkları sohbette, yaşadıklarını anlatırken vatan için korkularını sildiklerini söyleyerek vatanın önemi konusunda mesaj verdiler.

Muharip Gaziler Derneği Sakarya Şubesi Gazileri, Arifiye Kazım Karabekir Okulu öğrencileriyle bir araya geldi.  Gaziler  Sosyal Bilgiler dersinin “Sözlü Tarih Çalışması” kapsamında yakın tarihimizin önemli olaylardan Kıbrıs Barış Harekâtı hakkında bilgi verdiler. Gazilerimizden hayatlarındaki önemli hatıraları can kulağıyla dinleyen öğrenciler, 1974 yılındaki Kıbrıs Barış Harekatı’nda yaşananları birinci ağızdan dinleme imkanı buldular.
VATAN İÇİN
Muharip Gaziler Derneği Başkanı Erol Demir öğrencilerle buluşmasını anlatırken; “Biz gaziler bu ünvanı alırken, süngünün ucunda, merminin vızıltısında, bombanın dehşetinin içinde bulunduk. Sıkıntılı, korkulu günler geçirdik. Korkularımızı sildik. Acı çektik, ulusumuzu gözümüzün önüne geldi ve acılarımızı unuttuk. Hep ‘vatan’ dedik. Sonunda gazamız mübarek oldu” diyerek gözyaşlarına hakim olamadı.
GAZİ KIZIYIM
Arifiye Kazım Karabekir Okulu Müdürü Sema Sağlık, bu kutsal topraklarda bağımsız ve huzurlu yaşamamızı aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzun bilinci ile hayatta olan gazilerimizin karşısında saygıyla eğiliyorum” dedi. Gazilerimizin her zaman baş tacı olduğuna vurgu yapan okul müdürü Sema Sağlık, babasının da Kıbrıs Gazisi olduğunu ve bunun gururunu taşıdığını ifade etti.
12 Ocak 2016 , Salı Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI