18 Ağustos 2018

KIZ İMAM HATİPLER BİNALARINI İSTİYOR


Bugün bir özel okul tarafından kullanılan eski Kız İmam Hatip Lisesi binası tartışma konusu olmaya devam ediyor. Gazetemizin sık sık gündeme getirdiği bu konuyla ilgili okulun mezunları da, okulun tekrar Kız İmam Hatip olarak kullanılması için girişimde b

Bu konuda mezunlardan Sema Vahapoğlu isimli okurumuz bir mail gönderdi. Bu maili kısaltarak dikkatinize sunuyoruz;
İşte Sema Vahapoğlu’nun maili;
Çeşitli meslek gruplarından  söz konusu binanın mezun kız öğrencileri olarak organize olduk.
ÇİMER, BİMER ,Valilik ve Kaymakamlığa mailler attık.
İl Milli Eğitimden gönderilen Maarif müfettişleri ile yüz yüze görüşmeler yaptık.
Attığımız mailler hakkında Ada Bilim Kolejinin şu anki Müdürü tarafından telefonla aranıp girişimlerimizin durdurulması yönünde ikna edilmeye çalışıldık.
Kolej Müdürü konunun tarafı olması sebebiyle mailimizin şahsına iletilmemesi gerekiyordu.  Çünkü bu bir suçtur.
Kendisine ulaştırıldığını ve bizim BİMER’e, ÇİMER’e  yazdığımızı belirtti.
Söz konusu bina 2006’ da Dernekler Kanunu çıkması ile Koruma ve Yaşatma Derneği tarafından TÖYEV Vakfı’na devredildi.
Devir işlemlerinin nasıl yapıldığı, toplantı yeter sayısı ve imza sayısı henüz açıklık getirilmemiş  bir konu.
TÖYEV Vakfı kurucusu eski müsteşar  Ahmet Gül Ada Bilim Koleji ne kiralamanın 10+10 yıl şeklinde ve  ikinci 10 yıllık sözleşme döneminin 2016 da imzalanmasının söz konusu olduğunu ancak imam hatiplilerin ve kamu oyunun baskısı nedeniyle yeni sözleşme imzalamayacaklarını kullanım hakkını İmam Hatipe vereceklerine dair söz verdi.
TOYEV Vakfı üyeleri arasında eski İmam Hatip Müdürü Hamit Karadeniz ve Ziya Cevherli de vardır ve Ziya Cevherli’nin Müdürlüğü döneminde Koruma Yaşatma Derneği tesiriyle bina TOYEV Vakfına devredilmiştir.
Şimdi biz tekrar bu sözün tutulmasını ve binamızın tekrar İmam Hatip Lisesi olmasını bekliyoruz.
20 Ocak 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 22 Ocak 2016 , Cuma

abdulah birisi

biz o okuldan mezun olduk, o okulun inşaatı için, il il köy köy gezip, camilerde yardımlar topladık, birileri de çıkıp o güzel binayı özel okula peşkeş çekti, 1200 kişinin okuyabildiği bir okulu çok komik rakamlarla kiraya vermişler, kaldı ki bu binada kendilerini de muhafazakar islamcı tabir eden zihniyet eğitim veriyor (öğrencilerine değerler eğitimi verirken, biz sizin anne ve babalarınızın hakkını gaspediyoruz, kul hakkı yiyoruz diyemiyorlar) hakkımı helal etmiyorum, bu okula arka çıkan ilçe milli eğitim müdürüne de hakkımı helal etmiyorum.

Tarih : 21 Ocak 2016 , Perşembe

Misafir

Malesef sakarya nın kanayan yarası bu konu yıllardır. Söz konusu bina On yıldır bir kolej tarafından aylık kira bedeli olarak bir daire kirası karşılığında kullanılıyor. Buna mukabil yapılan tadilat bedeli olarak kiralandığı iddia ediliyor. Bugünki kira değeri aylık yaklaşık 80 bin TL civarı olan bina on yıldır birilerinin himmetinde.vicdanı olan biri söylesin Allah aşkına hayır sever vatandaşların çabalarıyla verdikleri emekler inşa edilmiş bir banane bu kadar amacı dışında bir ticaret hane olarak kullanılması hangi cümle ile açıklanabilir. ki bunu yapanlar dinden haktan hukuktan dem çalan şahıslar.inşaallah bina hakettiği yeri bularak yapılış amacına uygun bir şekilde ihl binası olarak tekrar sakarya halkına hizmet verir de vicdanları su serpilir. Konuyu gündeme getirdiğinizi için de siz yenihaber gazetesini kutluyor başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum.

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI