TOÇOĞLU: UZUN ÇARŞI ESNAFI MAĞDUR OLMAYACAK21 Ocak 2016, Perşembe

Uzunçarşı Yenime Projesinin yapımını alan firma yetkilileri ile, Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zeki Toçoğlu, Büyükşehir Genel Sekreteri İbrahim Pehlivan, Genel Sekreter Yardımcısı Zafer Poyraz, bir araya geldi.  Yapılan toplantıda projenin son detayları ele alındı. Toplantıa konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, projenin en kısa zamanda tamamlanması gerektiğini vurguladı.
MAĞDURİYET
Başkan Toçoğlu, şunları söyledi; “Tarihi adadaki dönüşümün ayrıntılarını bir kez daha ele aldık. Yüklenici firma temsilcilerine de ifade ettik; proje süresince esnaf asla mağdur edilmeyecek. Tüm önlemlerin alındığı güvenli bir çalışma ortamı tesis edilerek, bölgede ticaret yapan esnaf kardeşlerimiz ve vatandaşlarımız çalışma boyunca huzurlu bir süreç yaşayacak.”
DEĞERLENDİRME
Toplantıda ağırlıklı olarak projenin en kısa zamanda tamamlanması üzerinde duruldu.  Toçoğlu, toplantı ile ilgili yaptığı değerlendirmede “Gece gündüz, aralıksız bir şekilde projede çalışmalar sürecek. Sürenin uzamaması bizim için çok önemli. Bu konudaki hassasiyetimizi bir kez daha firma yetkililerine ifade etmiş olduk. Ayrıca projede gelinen son noktayı bölge esnafı ile bir araya geleceğimiz toplantıda da ele alacağız. Bilindiği üzere bölgedeki dönüşüm ada ada gerçekleşecek. Planlama yapıldı. İlkeler ve yol haritası belirlendi. İlk kazmayı yakın zamanda bölgeye vuruyoruz”

Bu haber toplam 1127 defa okundu.