19 Ekim 2018

AKP İLÇE BAŞKANI MUSTAFA AK: AKADEMİSYENLERİ KINIYORUM


AKP Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Memur-Sen Sakarya Şubesini ziyaretinde bin 128 akademisyenin imzaladığı ortak bildiriyi eleştirerek, “Ülkemizin birlik ve beraberliğine huzur ortamına kast eden bu bildiriyi imzalayan akademisyenleri kınıyorum” dedi

AKP Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa Ak, Memur-Sen Sakarya Şubesi’ni ziyaret ederek İl Temsilcisi Ahmet Öksüzali’den sendika çalışmalarıyla ilgili bilgi aldı. Başkan Ak ziyarette bin 128 akademisyenin imzaladığı ortak bildiriye ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, “Ülkemiz terör sorunuyla yıllarca uğraşmış, her alanda terörle mücadele konusunda etkin olmayı başarmıştır. Son günlerde bin 128 Akademisyenin imzaladığı sözde barış için olduğu ifade edelin fakat barışa dair değil, devletimizin bekasına yönelik olarak kaleme alınmış ortak bildiriyle karşı karşıya kaldık” dedi.
TERÖRE DESTEK
Barış adı altında teröre destek olunduğunu ifade eden Başkan Ak, “Maalesef ülkemizde asıl işleri ülkemizin geleceği olan gençlerimize yol göstermek, sağlıklı nesiller yetiştirmek, ülkemizin ve milletimiz birliği için çalışmak olan akademisyenlerin bunları yapmak yerine sadece ismi “Barış için akademisyenler” olan bir grubun açıkladığı bir bildiriyle bizleri hayretler içerisinde bırakmışlardır” dedi. 
LÜMPEN UNSUR
Ak sözlerini şöyle sürdürdü: Bu bildiriye imza atan akademisyenler içinde bulundukları toplumun lümpen unsuru olduklarının farkındalar mı? Bunlar haber izlemiyorlar mı? Böyle bir bildiriye imza atmadan önce içeriğine bakmazlar mı? Bunlar nasıl akademisyenler? Ülkemizin birlik ve beraberliğine huzur ortamına kast eden bu bildiriyi ve bu bildiriyi imzalayan akademisyenleri kınıyorum. Sivil Toplum Kuruluşları, terör lanetlemeyen bu bildiriye destek olanları kınadıklarını belirtmekten çekinmemelidirler” şeklinde konuştu. 
25 Ocak 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI