22 Nisan 2019

TOÇOĞLU'NUN ARKASINDAKİ O İSİM AKP'DEN UZAKLAŞIYOR MU ?


Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, 2009 yılında aday adayı olmamasına rağmen aday gösterilince herkes arkasındaki gücü merak etmişti. Nasıl olmuştu da, Toçoğlu sürpriz bir şekilde aday gösterilmişti?

O günlerde AKP kulislerinde konuşulanlar gazetelere de yansımıştı. O günlerde yalanlamayan  bu kulis bilgilerine göre,  Zeki Toçoğlu’na Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na ilk öneren isim AKP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Tekelioğlu’ydu.
Abdullah Gül’ün eniştesi olan Tekilioğlu 1994-1997 yılları arasında SAÜ Teknik Eğitim Fakültesi’nde kurucu dekan olarak görev yapmıştı. Toçoğlu da SAÜ’de İlahiyat Fakültesi’nin genel sekreteriydi. Aralarında iyi bir dostluk oluşmuştu.
Prof. Dr. Tekelioğlu Sakarya Büyükşehir adaylığı tartışılırken dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’a, Toçoğlu adını hatırlatmıştı.
O dönem milletvekili olan Erol Arslan Cebeci de bu öneriye destek verince Toçoğlu’nun önü açıldı.
Tekelioğlu milletvekilliğinden ayrıldıktan sonra iktidara yakınlığıyla bilinen Star Gazetesi’nde köşe yazıyordu.
Geçtiğimiz günlerde Star’da son süreçle ilgili bazı eleştirileri gündeme getiren bir yazı yazdı. Bu yazı gazetede yayınlanmadı ve Tekelioğlu Star’dan kovuldu.
Tekelioğlu şimdilerde Haber35 isimli internet sitesinde köşe yazıyor.
Eleştirel yazılarına bu sitede devam eden Tekelioğlu’nun AKP’den uzaklaşması, kulislerde “Toçoğlu’nun arkasındaki dağlar eriyor mu?” sorusunun sorulmasına neden oluyor.
25 Şubat 2016 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI