20 Haziran 2019

SERDİVAN BELEDİYESİ'NE AİT ARAZİ MÜFTÜLÜĞE DEVREDİLDİ


Serdivan Belediye Meclisi’nde mülkiyeti belediyeye ait dini tesis alanının Müftülüğe tahsis edilmesi kabul edildi

Serdivan Belediye Meclisi, Mart ayı olağan toplantısı Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar başkanlığında gerçekleşti. 7 maddenin karara bağlandığı gündemin ilk maddesinde, Süleyman Binek Caddesi üzerinde yer alan konut alanının, 5 binlik planlara uygun olarak dini tesis alanına dönüştürülmesi ile ilgili İmar Komisyon Raporu oy birliği ile kabul edildi.
İMAR KOMİSYONU
İmar tadilat tekliflerini içeren 2, 3 ve 4. Maddeler de yine oy birliği ile değerlendirilmesi için imar komisyonuna havale edildi. Gündemin 5. Maddesi’nde ise Arabacıalanı Mahallesi’nde, mülkiyeti Serdivan Belediyesi’ne ait dini tesis alanının, Serdivan İlçe Müftülüğüne tahsisi görüşüldü. Yapılan oylama sonucunda dini tesis alanının Serdivan İlçe Müftülüğü’ne tahsisi oy birliği ile kabul edildi.
KÖY KONAĞI
Gündemin son maddesinde ise mülkiyeti Serdivan Belediyesi’ne devredilen köy konağındaki 40 metrekarelik alanın muhtarlık hizmetlerinde kullanılması için Kızılcıklı Mahalle Muhtarlığı’na tahsisi görüşüldü ve karara bağlandı. Oy birliği ile kabul edilerek karara bağlanan madde öncesi meclis üyelerini bilgilendiren Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar; çözüm ortağı ve ilk müracaat noktası olan muhtarlıklara daha modern ve sağlıklı ortamlarda vatandaşlara daha kaliteli ve hızlı hizmet verebilmeleri için destek olmaya devam edeceklerini söyledi.




5 Mart 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

 



 



Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI