18 Ekim 2018

VALİ COŞ'TAN SAĞDUYU ÇAĞRISI


HDP’nin hafta yapmayı planladığı Nevruz Kutlamaları konusunda açıklama yapan Vali Hüseyin Avni Coş, kutlama izin kararının Emniyet Güçlerinin değerlendirmesi ve incelemesi sonrası verileceğini söyledi.

Son günlerde artan terör olayları nedeniyle toplumun hassasiyeti artarken, bu yıl yapılacak Nevruzu kutlamaları başka Ankara ve Bursa olmak üzere bir çok ilde iptal edildi. Öte yandan ilimizde yapılacak kutlamalarla ilgili olarak Emniyet görevlilerinin yapacağı değerlendirmenin ardından karar verileceği belirtildi. HDP İl Örgütünün ise kutlama ile ilgili olarak valiliğe başvuru yaptığı öğrenildi.
SAĞDUYU ÇAĞRISI
Vali Hüseyin Avni Coş ise olası olumsuz durumlara karşı sağduyu çağrısında bulundu. Vali Coş konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: Herkes müsterih olsun. Kimse endişe etmesin. İlimizde nevruzu gelenek ve göreneklerimize göre kutlamak isteyenlere tahrik edecek ve o günü bölücü terör örgütünün propaganda günü haline getirecek yaklaşıma, anlayışa müsaade ve müsamaha etmemiz mümkün değil. O günü istismar etmek isteyenlere karşı güvenlik kuvvetlerimiz yasal olarak gerekeni yaparlar. Vatandaşlarımız endişe etmesinler, bu konuda devlet güvenlik kuvvetleri vasıtasıyla gereken tedbirleri alır. Vatandaşlarımız kendilerini güvenlik güçlerinin yerine koyup herhangi bir şekilde onların görevlerini üstlenmeye, suç  işlediklerini düşündüklerine karşı müdahale etme ve kendilerini görevlendirme yapmasına izin vermek mümkün değil.   Ricamızı, milletini devletini seven, teröre karşı olan  herkesin polisin ve jandarmanın görev yapmasını kolaylaştırmasıdır.
DEVLET GEREKENİ YAPAR
O günü  istismar edecek, terör yandaşlarının yapacağı eylemlere karşı polisin ve jandarmanın alacağı tedbirler gündemdeyken, olası durumlara karşı  güvenlik görevlilerinin yapacağı görev rağmen yasadışı yaklaşımlar sergilemek isteyen bir anlayışı da  makul görmemiz mümkün değil. Zor kullanma işini, şartlar oluşturduğu devlet ve güvenlik kuvvetleri meşru devlet güçleri gerekeni yapacaktır. Onun dışında hiç kimse kendini polisin jandarmanın yerine koymasın. İyi niyetli vatandaşımızın, devletin ve milletin bölünmez bütünlüğüne inanan vatandaşımızın sabırlı, soğukkanlı, metanetli olması, güvenlik kuvvetlerimize ekstradan zorluk oluşturmadan, onların mesaisini bölmeden gücünü parçalamadan o gün sadece söz konusu odaklarla polisin ve jandarmanın meşgul olmasını sağlayacak şekilde sükûnet içinde bulunmaları gerekiyor. Bu yüzden sosyal medya kullanan herkesin tahriklere, kapılmaması, kardeşlik Coğrafyası Sakarya’ya yakışmayan manzaralara kimse izin vermesin. Buna izin vermemiş mümkün değil.”
17 Mart 2016 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.

Habere yazılan yorumlar

Tarih : 17 Mart 2016 , Perşembe

emre

devletimizin güvenlik güçlerine güveniyoruz. Nevruzu Sakarya halkına zehir edemeyecekler.Valimiz başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz

Tarih : 17 Mart 2016 , Perşembe

fahri

Sn Valimize her konuda olduğu gibi bu konuda da güveniyoruz. Teşekkür ederiz

YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI