22 Temmuz 2019

KARİYER GÜNLERİNDE ÖĞRENCİLERE TECRÜBELERİNİ ANLATTILAR


Sakarya Üniversitesi (SAÜ) İnsan Kaynakları ve Kariyer Topluluğu tarafından düzenlenen kariyer günlerinde konuşan davetliler, üniversite öğrencilerine başarı ve iş dünyası hakkında önemli konuları aktararak bilgilendirdiler.

SAÜ İnsan Kaynakları ve Kariyer Topluluğu tarafından gelenekselleşen Kariyer Günleri ve İnsan Kaynakları zirvesi başladı. Bu yıl 16’ncısı düzenlenen Kariyer Günleri ve İnsan Kaynakları Zirvesi’nin  ilk gününe Kariyer.net Etkinlik Yöneticisi Semih Gümüş, HR.VENUE Genel Müdürü Ümit Oktamış, Unilever Pazarlama Müdür Yardımcısı Dilara Dönmez ile Ve Fark Yarat İş Stratejisti ve AR-GE Yöneticisi Verda Emiroğlu konuşmacı olarak katıldı.
FARK YARATIN
Etkinlikte ilk olarak İş Stratejisti ve AR-GE Yöneticisi Verda Emiroğlu söz alarak  Yönetim modeli ve süreçlerinde fark yaratmanın önemini vurguladı. Verda Emiroğlu, “Çağ bolluk çağı ve bu bolluk çağında en önemlisi insan kaynağı. Günümüzde tüketilebilen her ürün ve hizmet grubunda fazla rakip var ve rakipler giderek çoğalacak. Hizmet kalitesinde, teknolojide, dağıtımda, lojistikte, serviste ve müşteri hizmetlerinde fark çok azdır. O yüzden iş hayatınızda ne kadar fark yaratırsanız, o kadar önde olursun” şeklinde konuştu.
İNSANLARA GÜLÜN
İş hayatında verimli olmanın temel hususlarını anlatan Semih Gümüş, “Hemen iş bulamayabilirsiniz,  bu konuda kendinizi hazır hissetmelisiniz. İkinci olarak farkında olmalısınız, hayalini kurduğunuz şirket sizden ne bekler bunun farkında olmanız ve bu konuda araştırma yapmalısınız” dedi. Gümüş SAÜ’lü öğrencilere, “İş hayatınızda her zaman gülün, güldüğünüz zaman karşınızdaki insan sizden enerji alacaktır ve bu iş hayatınıza da yansıyacak. Sektörün sizi yönlendirdiği şekilde değil de kendinizin yönleneceği şekilde kendinizi tanıyarak hareket etmeniz çok daha doğru olacaktır” tavsiyesinde bulundu.
MÜLAKAT TAKTİKLERİ
Konuşmasında mülakat türleri ve amaçlarından bahseden Ümit Oktamış, “ Birebir mülakat, iş görüşmelerine hazırlıklı gitmek iş görüşmesinde dakiklik, uygun kıyafet giymeye ve uygun sorular sormak önemlidir” diyerek iş başvurularında dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgi verdi.  Dilara Dönmez,  ise verdiği bilgide hayatta hep stratejik olmak ve akıllı davranmak gerektiğini söyledi.  Dönmez, “ Kendinizi iyi hissettiğiniz alanda ilerleyin, özgüveninizi yitirmeyin, bu yolda devam etmenizi sağlayan içinizdeki tek motivasyon enerji kaynağı. Eğer bunun zedelenmesine müsaade ederseniz enerjiyi başka yerde  bulamazsınız. diyerek sözlerine son verdi.
25 Mart 2016 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI