23 Eylül 2018

HASAN SAĞLAM: BİPO HASTALARINI ASLA DIŞLAMAMALIYIZ


31 Mart Dünya Bipolar Günü dolayısıyla düzenlenen konferansa katılan SKHB Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, “Bipolar hastalarının şifa bulmasında en önemli ilaç sevgi. Onları asla dışlamadan, yaşamdan soyutlamadan hayatımızın içinde tutmalıyız” dedi

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezi (TRSM) tarafından Dünya Bipolar Günü dolayısıyla Ahmet Faik Abısıyanık (AFA) Kültür Merkezi’nde konferans düzenlendi. SAÜ Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Atilla Erol ile Doç. Dr. Esra Yazıcı’nın konuşmacı olarak yer aldığı konferansa, Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Doç. Dr. Hasan Salih Sağlam, TRSM personeli ve merkezde tedavi gören hastalar ile yakınları, Sakarya Üniversitesi öğrencileri katıldı. 
EN BÜYÜK İLAÇ SEVGİ
Sosyal Hizmet Uzmanı Yasemin Danış’ın sunumuyla başlayan konferansın açılış konuşmasını yapın KHB Genel Sekreteri Doç. Dr. Sağlam, her insanın ailesinde, çevresinde veya mahallesinde bedeni sorunları olan hastalar gibi ruhsal sorunları olan insanların olduğunu dile getirdi. İnsanın hayatını altüst eden duygusal karmaşıklıkların kontrol edilemez bir şekilde ortaya çıkmasının Bipolar hastalığı olduğunu dile getiren Sağlam, “Hızla yaygınlaştığı ifade edilen bu ruhsal hastalığa karşı bilinci artırmak önemli. Bu hastalarımız Toplum ve Ruh Sağlığı Merkezimizde bir yandan tedavi olurken diğer yandan da topluma yeniden kazandırılıyorlar. Duyguları her çeşidini uç noktasına kadar yaşaya bilen bu insanlar sanatsal anlamda da oldukça yaratıcı olabiliyor. Bu hastalık kontrol altında tutulduğunda kişi hayatını normal standartlarda sürdüre biliyor. Bipolar hastalarımızın şifa bulmasında en önemli ilaç sevgi. Onları asla dışlamadan, yaşamdan soyutlamadan hayatımızın içinde tutmalıyız.” dedi.
 
3 Nisan 2016 , Pazar Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI