23 Ekim 2018

Serdivan'da susuzluk YAŞANMAYACAK!


Serdivan'da susuzluk YAŞANMAYACAK!

Adapazarı Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ADASU), Serdivan, Arifiye ve 32 Evler Mahallesi'ne su veren 1 isale hattında modernizasyon çalışmalarını başlattı. İlk adım 32 Evler Mahallesi'nde atıldı.

ADASU Genel Müdürlüğü, Serdivan, Arifiye ve 32 Evler Mahallesi'ne su veren 1. isale hattında modernizasyon çalışmalarına başladı. ADASU Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Serdivan'da sıklıkla yaşanan su arızalarından ve kesintilerinden dolayı vatandaşların yaşadıkları mağduriyet sebebiyle konuya hassasiyetle yaklaşıldığı belirtildi. Soruna köklü bir çözüm getirmek için kapsamlı bir modernizasyon çalışmasının hayata geçirildiği ifade edildi. Çalışmaların hızlı bir şekilde sona erdirilmesi için bölgede bir gün süren su kesintisi yapıldı. Semt sakinlerini uzun dönemde rahatlatacak projede, 1. isale hattının Serdivan 32 Evler Mahallesi'ni besleyen bölümüne 3 ayrı vana takıldı. Gerçekleştirilen bu çalışma ile söz konusu bölgede meydana gelen lokal su arızalarına daha kolay müdahale edilebilecek.

ÜÇ ayrı etaptan oluşan çalışmalarda, ilk olarak, 1973 yılında yapılmış olan 700'lük 1. isale hattının bir kısmının deplasesi tamamlandı. İkinci etapta ise, 700'lük iletim hattının Serdivan ayırımına vana takılarak deplasesi tamamlanan hattın bağlantısı yapıldı. ADASU İçmesuyu Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler tarafından 2. etapta yapımı tamamlanan hat test edildikten sonra 1. isale hattına bağlanacak ve böylelikle çalışmanın 3. etabı da sona erdirilecek.

YAPILAN çalışmalar sayesinde 1. isale hattının kontrol işlemlerinin daha kolay gerçekleştirileceğini belirten İçmesuyu Daire Başkanlığı yetkilileri, herhangi bir arıza durumunda Serdivan bölgesinin hem Maltepe'den hem de Esentepe'den beslenebileceğini ifade etti. Söz konusu proje, Serdivan'da bölgesel arızalara hızlı ve kolay müdahale edilmesini ve bölgede yaşayan vatandaşların kesintisiz su almalarını sağlayacağı için büyük önem taşıyor.




23 Ağustos 2007 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

 



 



Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI