16 Temmuz 2019

'SAKARYA YÖNETİM HATALARI SEBEBİYLE HARCANIYOR'


Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, “Sakarya Akova, Pamukova ve Söğütlü Ovasıyla en kıymetli toprağa, Sapanca Gölü ile temiz suya sahip ancak yerel yönetim hataları sebebiyle harcanıyor” dedi

Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, dün ilimize geldi. Orhan Camii’nde Cuma Namazı kılan Kamalak daha sonra partisinin il binasında basın mensuplarıyla bir araya geldi. Ülke genelindeki okullarda ortaya çıkan taciz konularıyla ilgili olarak konuşan Kamalak, “Türkiye’de 2 ayrı gündem vardır. Türkiye’nin gerçek gündemi ve hükümetin gündemi farklıdır. Türkiye’nin gerçek gündemi terördür, her gün gencecik fidanlarımızı toprağa veriyoruz. Türkiye’nin gerçek gündemi işsizliktir, ülke genelinde işsizlik durmadan artıyor ve son olarak yüzde 12 seviyesine kadar artmış durumda, Sakarya’da bile işsizlik yüzde 10 civarında. Adaletten arındırılmış hukuk sistemi sebebiyle insanların güvenini kaybetmek gerçek gündemdir. Eğitim aksaklıkları gerçek gündemdir, içi boşaltılmış eğitim var. Sizin Milli Eğitim dediğiniz Milli Piyango kadar millidir. Hepimiz üzülüyoruz, tacizler oluyor daha kötüleri oluyor ama ne bekliyorsunuz ki? Eğitim vermiyoruz, zehir ekip şifa biçilmez” ifadelerini kullandı.

DOKUNULMAZLIK
“Hükümetin gündeminde Anayasa değişikliği ve Başkanlık Sistemi olduğunu dile getiren Kamalak, “Sanki bu ülkede bunlar değişirse terör bitecekmiş gibi, işsizlik bitecekmiş gibi, eğitim düzelecekmiş gibi konuşmalar var. Bize kalırsa iktidar kirli çamaşırlarını muhalefete yıkatmak istiyor. İranlı iş adamı Babek Zencani’yi biliyorsunuz, kendi ülkesinde idama mahkum edilirken Türkiye’de 8 buçuk milyon dolar rüşvet dağıttığını söyledi ancak iktidardan tek bir tepki çıkmadı. Kimse ‘iftiradır’ bile demedi ya da araştırma yapmadı. Bugün milletvekillerinin dokunulmazlıklarını kaldırmak istiyoruz ancak Bakanları bu kapsama almıyorlar. Bakın, milletvekillerinin dokunulmazlıkları vekillikleri bitince sona erer ve yargılanabilir ancak Bakanların dokunulmazlıkları böyle değil, ömür boyu devam eder. Madem bir iş yapılıyor, Bakanlar da dahil edilsin bu dokunulmazlık değişikliğine. Bu adam bu kadar rüşveti sokaktaki adama dağıtmamıştır, kendiside Bakanlara dağıttım diyor zaten. Bu dokunulmazlık konusu Bakanları da kapsamalı” şeklinde konuştu.
LAİKLİK
Türkiye’nin barışa ihtiyacı olduğunu ifade eden Kamalak, Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı İsmail Kahraman’ın söylediği; “Laiklik yeni Anayasa’da olmamalıdır” sözleriyle ilgili olarak, “Her kafadan başka bir ses çıkıyor, Başbakan açıklamasında, ‘partimizin bakış açısı böyle değildir’ diyor ancak başka vekillerde bu söze katılıyor fakat ülkenin asıl konusu bu değildir” ifadelerini kullanırken, Meclis Anayasa Komisyonu’nda çıkan ve çok sayıda milletvekilinin yaralandığı kavga ile ilgili olarak konuşan Kamalak, “Bakın orada çıkan kavga ne kadar hazin. Böyle bir yerde, böyle bir konuyla ilgili olarak yaşanan bu durum çok hazindir. Bunun sebebi de zamanında alınmayan tedbirler ve göz yumulan konulardır. Eğer zamanında önlemler alınsaydı bu kavga olmazdı” dedi.
SAKARYA ÖNEMLİ
Sakarya’nın önemli bir şehir olduğunu ifade eden Kamalak, “Sakarya Akova, Pamukova ve Söğütlü Ovasıyla en kıymetli toprağa, Sapanca Gölü ile temiz suya sahip ancak yerel yönetim hataları sebebiyle harcanıyor burası” ifadelerini kullandı. Kamalak, toplantının ardından Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas ile görüşmek ve SAÜ Hukuk Fakültesi’nde gerçekleştirilecek konferansa katıldıktan sonra Sakarya’dan ayrıldı. R. Kaan Oktar


 
30 Nisan 2016 , Cumartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 

 


 

  Sakaryada Avukatlar

Site İçi Arama

 

 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

SİZCE SAKARYA'NIN EN ÖNEMLİ SORUNU NE?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI