21 Ocak 2019

BULVARDAKİ DURAK DEĞİŞİMİNE VATANDAŞ TEPKİLİ


Büyükşehir Belediyesi UKOME kararıyla Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan durağın kaldırılması kararına rağmen taksi dolmuşlar yolcularını aynı durakta indirmeye devam ederken duruma vatandaşlar da tepki gösterdi.

EŞİT DAVRANILSIN
Büyükşehir Belediyesi UKOME tarafından alınan karar ile Atatürk Bulvarı Kız Meslek Lisesi Sokağı girişinde ki durakta taksi dolmuşların yolcu indirip bindirmesi yasaklanmıştı.  Yasağa itiraz eden taksi dolmuş esnafı durakta yolcu indirip bindirmeye devam ederken, vatandaşlarda duruma tepki göstermeye başladı.Durağın kaldırılmasıyla ilgili olarak konuşan Beşköprü Dolmuş Durak Başkanı, Nurhan Aykut, “Biz burada tek taraflı mağdur oluyoruz. Bizim Belediye Başkanımız hepimizin Belediye Başkanı yani ailede ki bir babanın kaç tane evladı varsa hepsine eşit davranması gerekir. Minibüsçü de dolmuşçu da bu ailenin bir ferdi. Kendimize ayrıcalık yapılmasını istemiyoruz. Eşit davranılsın istiyoruz. Biz burada Ekmeğimizin peşindeyiz ve kesinlikle kimseye zararımız yok, zarar da vermiyoruz, vermek de istemiyoruz. Halkımıza, hizmet verdiğimiz insanlara faydalı olabilmek, insanların çarşıya ve evlerine rahatlıkla gitmesinin peşindeyiz fakat burada tek taraflı bir haksızlık yapılıyor. Çok söze de gerek yok. Minibüsçülere ayrıcalık tanınıyor. Belediye başkanımızdan bu haksızlığın düzeltilmesi için ricada bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.
VATANDAŞA SORULSUNDurağın durumunun vatandaşa sorulmasını söyleyen Ozanlar-Hacıoğlu Durak Başkanı Bülent Yılmaz, “Burada bize yapılan bir haksızlık var. Bir tek bize değil halkımıza da. Burada ki ihtiyarı, sakatı, yaşlısı Hacıoğlu’ndan binip, Erenler’den binip merkeze en yakın yerde inemedikten sonra nasıl yürüyecek. Karşısı Katlı Pazar yeri, Ziraat Bankası çok yakın. İnsanlar için oradan buraya gelmek zor. Halka en faydalı yer neresi ise belediye orayı vermek zorunda. Bizi yönetenlere, yukarıdakilere biz de diyoruz ki bu durağı Akbank’ın önüne 50 metre ileriye alalım o zaman trafik hiç sıkışmayacak. Vatandaş bizi haksız buluyorsa, istemiyorsa biz zaten belediyenin gösterdiği yere gideriz” şeklinde konuştu.
TEPKİ GÖSTERDİTaksi Dolmuş müşterisi Ahmet Tatlı isimli vatandaş ise durağın kaldırılmasına tepki göstererek, “Bu şekilde iyi olmadı. Ben her zaman burada iniyorum, yüküm oluyor. Millet çile mi çekecek? Hem parasını vereceğiz hem de merkeze en yakın durakta inemeyeceğiz.. Bu şekilde bir uygulama doğru değil” dedi.Yeni yapılan durağın merkeze uzak olduğunu belirten Çağatay Sanmaz isimli vatandaş ise, “Burası çarşının göbeği, İnsanlar Erenlerden geliyor ya da  SATSO’dan geliyor ve işleri çarşıda ve ya bankada ancak yeni durak buralara çok uzak. İnsanlar oradan buraya mı yürüyecek? Yeni Cami’nin oradan buraya insanlar tabiî ki yürümek istemezler. Benim kolum sakat şuan, ayağı sakat olan var, hasta ve yaşlı insanlar var. Oradan buraya mı yürüteceğiz bu insanları? Böyle bir iş olamaz” ifadelerini kullandı. R. Kaan Oktar
5 Mayıs 2016 , Perşembe Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?

PUAN DURUMU


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI