22 Eylül 2018

AKBULUT: KÖTÜ SENARYODAN İYİ FİLM ÇIKMAZ


Sakarya Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi tarafından “Animasyon Sektöründe Kariyer” isimli bir söyleşi düzenlendi.

SAÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Film Atölyesi’nde gerçekleşen söyleşiye, animasyon yönetmeni Selahattin Akbulut konuşmacı olarak katıldı.  Animasyonda hikayenin önemini vurgulayan Akbulut, “İyi bir senaryodan kötü bir film yapabilirsiniz ama kötü bir senaryodan iyi bir film yapamazsınız” dedi.
TASARIM
Tasarım konusunda tavsiyelerde bulunan  Akbulut, “İlk önce kendinizi eğitmeniz gereken ‘estetik’ konusunda diğerlerinden üstün olmanız gerekiyor. Estetik bir gücünüz ve tasarım yapma gücünüz yoksa siz bu işin sadece operatörü olarak kalırsınız. Siz aslında multimedya profesörü olmaya geldiniz yani hepsini bilmeniz gerekir. Burada imkân verilmişse, akademisyenler size yükleniyorsa buna sevinin. Kendinizi belli oranlarda zayıf hissedebilirsiniz. Eğitim hayatınız boyunca alabileceğiniz ne varsa almaya çalışın. Kendinizi sürekli geliştirin” şeklinde konuştu.
GÖRSEL ARŞİV
Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Akbulut, “Görsel arşiv filmleri, videoları bilgisayara doldurmak değil. Mesele onu iyi analiz edip beyninizin bir yerlerine yerleştirebilmeniz. İstediğiniz anda o arşiv oradan çıkacak. Son seneye tercihlerinizi bırakmayın. Yani hangi alanda fırsat buluyorsanız o alanda kendinizi güçlendirmeye çalışın. İlk olarak okumayı sevmek ve anlamak lazım çünkü her şeyin temeli okumak. Farklılıklar yaratabilmek için kendimiz okuyup kendimiz hayal etmemiz gerekiyor. Hayal etme gücünüz varsa o sizi kurtarır” şeklinde konuştu.
11 Mayıs 2016 , Çarşamba Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI