22 Eylül 2018

ABDULLAH SÖNMEZ: HİZMET ARTTI, HEMŞİRE SAYIMIZ DEĞİŞMEDİ


Sağlık Sen Sakarya Şubesi Ebeler ve Hemşireler Haftası nedeniyle yaptıkları basın açıklamasında ebe ve hemşire sayısının ülke genelinde yetersiz olduğunu ve yıpranma payının en kısa zamanda devreye sokulması gerektiği belirtildi..

Sağlık Sen Sakarya Şubesi Ebeler ve Hemşireler Haftası nedeni ile bir dizi etkinlikte bulundu. Şube Başkanı Abdullah Sönmez ve yönetim kurulu üyeleri işyeri temsilcileri ile “Ebeler Anneler Hemşireler Haftası” kutlamaları  kapsamında Yenikent Devlet ve Toyoto Sa Acil Yardım Hastanesinde kutlamalarda bulunarak basın açıklaması yaptı.Yapılan basın açıklamasında Hayatı kutsal bir emanet sayarak eşsiz bir fedakârlıkla insanımıza hizmet eden sağlık ailesinin en değerli varlıklarının hemşireler olduğu belirtildi.
KARŞILIKSIZ
Sağlığa emek verenler, insana ve hayata en yalın haliyle baktığı vurgulanan basın açıklamasında devlete ve hükümete de seslenildi. Açıklamada “Sağlık çalışanları ve özellikle sayıları yetersiz olan hemşirelerimiz reformların yükünü bugüne kadar çok büyük fedakârlıklarla omuzlarında taşıdı. Bu fedakârlık artık karşılıksız bırakılmamalıdır. Çalışma ortamlarında onlarca mesleki riski göze alarak çalışan, hemşirelerimizi, sağlık çalışanlarımızı, ruhen, bedenen ve sosyal açıdan güçlendirecek adımlar atılmalıdır” denildi.
HEMŞİRE SAYISI
12 yılda sağlık hizmetlerinin 3 kat arttığı vurgulanan açıklamada, istihdamda bir artış olmadığı ifade edilerek, “ Hemşire istihdamı konusunda Avrupa Bölgesi ülkeleri arasında en sondayız. 400 bin hemşireye ihtiyacımız var ancak hemşire sayımız 150 binlerde” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada yıpranma payının hayata geçmesi gerektiğini, performans sisteminin değişmesi gerektiği ek ödeme ve kreş sorunun çözümlenmesi gerektiği de belirtildi.
13 Mayıs 2016 , Cuma Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da OkuduGAZETE SAYFALARI

GAZETE ARŞİVİ

Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI