20 Eylül 2018

‘BASKILARA MARUZ KALIYORUZ’


Hemşirelik Haftası etkinliğinde konuşan Yrd. Doç. Dr. Yurdanur Dikmen, “Biz hemşireler olarak, değişen kurumsal ve yasal düzenlemeler, artan iş yükü ve abartılı beklentiler de dahil olmak üzere, artan baskılara maruz kalmaktayız” dedi

Sakarya Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi tarafından Hemşirelik Haftası kapsamında etkinlik düzenlendi. SAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sevin Altınkaynak, akademisyenler ve öğrenciler katıldı. Etkinliğin açılışında konuşan Dekan Prof. Dr. Altınkaynak, “Tarihi çok eski olan Hemşirelik mesleği, insan sevgisi ile dolu, şefkatle ve sabırla yapılan kutsal ve onurlu meslektir. Hemşirelerimiz güç çalışma şartlarında rağmen ortaya koydukları disiplinli, özverili, sabırlı, hoşgörülü ve şefkatli tutumlarıyla sağlıklı insan ve sağlıklı toplum oluşmasında sağlık ekibinin temel taşıdır. Koruyucu sağlık hizmetleri ve tedavi edici sağlık hizmetlerinde çok önemli görev üstlenen tüm hemşirelerimizin hemşireler gününü kutluyorum” dedi.
TEKNOLOJİ VURGUSU
Konuşmasına hemşireler gününü kutlayarak başlayan Yrd. Doç. Dr. Yurdanur Dikmen, “Hemşireler sağlık sisteminin güçlendirilmesinde, meslek eğitimi ve meslekler arası uygulamaları yöneterek ve destek vererek, hastalığa dayalı bakım yerine hasta odaklı sağlık sistemi bakış açısını savunarak, sağlıkta eşitsizliklerle mücadele ederek küresel ve ulusal stratejilerin belirleyerek ve uygulanmasını sağlayarak katkıda bulunur” diye konuştu.


ABARTILI BEKLENTİ
Yrd. Doç. Dr. Dikmen, “Biz hemşireler olarak, sürekli değişen kurumsal ve yasal düzenlemeler, bakım modellerindeki değişiklikler, mali baskılar, genişleyen uygulama alanları ve uygulama rolleri, personel eksiklikleri, artan iş yükü, bir hemşire iş gücünün neler yapması gerektiğine ilişkin abartılı beklentiler de dahil olmak üzere, artan baskılara maruz kalmaktayız. Bu durumlarla mücadele etmek için,  hepimiz bireysel dayanıklılığımızı güçlendirmek ve dayanıklı stratejileri geliştirmekten sorumluyuz” şeklinde konuştu.


SAĞLIK SİSTEMİ
Yrd. Doç. Dr. Dikmen, “Hemşirelerin işi sıklıkla başkaları için görünmezdir ve bakım noktasında teknolojilerin kullanılması bu görünürlüğü iyileştirmeye yardımcı olabilir. Güçlü bir sağlık sistemi için, iyi işleyen bilgi sistemlerine ihtiyaç vardır ve hemşireler bu hedefle ilgili olarak teknolojiyi kullanma ve benimseme konusunda uygun şekilde donanımlı olmalıdır” dedi. Etkinlikte, Sağlık Bilimleri Fakültesi öğrencileri tarafından hazırlanan müzik dinletisi ve skeçler sahnelendi.
23 Mayıs 2016 , Pazartesi Bu haber toplam 0 defa okundu.
YASAL UYARI:Haber portalımız 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na uygun olarak yayınlanmaktadır Yayınlanan fotoğrafların yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, önceden yazılı izin gerektirir. Portalımızda yayınlanan haberler ise, kaynak gösterilmek ve portalımızın ilgili sayfasına link verilmek koşuluyla yeniden yayınlanabilir.

 

 

 

Bu Haberi Okuyanlar Bunları da Okudu


Arşivde Tarihe Göre Arama Yap

Arşivde Ara


 

 


 

  Site İçi Arama


 

 

 

 

 

 

Anket Sorusu Diğer Anketler

MİLLETVEKİLLERİNDEN EN ÇOK HANGİSİNİN PERFORMANSINDAN MEMNUNSUNUZ?


altın


SAKARYADA HALI YIKAMA Sakarya'da Kiralık VinçSakarya OtelleriSakarya OtelSAKARYA HALI YIKAMASAKARYA DÜĞÜN SALONLARI